Wpis z mikrobloga

#animedyskusja #anime #film #kino #onepiece

https://myanimelist.net/anime/50410/One_Piece_Film__Red

One Piece Film: Red (bez spoilerów)

Na film warto iść z dwóch powodów - jest to jeden z nielicznych filmów anime dostępnych w Europie/Polsce i dobre wyniki mogą przyciągnąć więcej wydawców kinowych. Drugi powód to 7[?] piosenek Ado, które można usłyszeć w kinie.

Przed seansem nie trzeba wiedzieć nic o serii One Piece - wszystko jest łatwo do wydedukowania lub wytłumaczone w trakcie filmu. Anime jest kolorowe, walki są spoko, OST to ofc top tier. Jedyne zastrzeżenie to, że chciałbym jeszcze więcej Ado oraz końcowa walka się nieco dłuży. To zdecydowanie nie musiał być format 120 min i mogli pójść w 90-100 min i film nic by nie stracił.
Serio nie mam więcej przemyśleń - biją się, jest kolorowo, jest Ado. Nie jest to top tier zbawienie ludzkości, ale całkiem spoko film.

P.S. Pierwszy raz byłem w IMAX, ale szczerze to nie słyszałem zbytniej różnicy w dźwięku. Z drugiej strony rzadko chodzę do kina, więc może nie mam dobrego porównania.
youngfifi - #animedyskusja #anime #film #kino #onepiece 

https://myanimelist.net/a...

źródło: comment_1667634022wCfkQrmrDQFVcXmzr2kALd.jpg

Pobierz
  • 9
@tobaccotobacco: Bruh... To jest porządna japońska piosenkarka, która nie pokazuje twarzy, tak jak dawniej Reol.

@frutson: Na pewno lepiej niż JJK0 bo nie układają się pionowo. A jakość chyba okej? No ciężko porównać ze słuchu bo nie gadam w krzaczkach, ale nie wyłapałem raczej literówek ani dziwnej składni zdania.
@young_fifi: bylem w heliosie i dzwiek to byl dramat, daliby 20db mniej i nikt by nie ucierpial. A tak, to zatykalem uszy, by cokolwiek rozumieć.

Sam film wg mnie ok 5/10. Nie jestem na biezaco z One piece, ale wszystko bylo zrozumiale. Co do Uty... strasznie niekonsekwentna postac. Z jednej strony udaje ze o niczym nie wie, z drugiej wie wszystko. Gra zla zeby za chwile plakac jak mala dziewczynka. Niezly
Na film warto iść z dwóch powodów - jest to jeden z nielicznych filmów anime dostępnych w Europie/Polsce i dobre wyniki mogą przyciągnąć więcej wydawców kinowych.


@young_fifi: Pójście na jakiegoś gniota albo film który ma się w dupie tylko dlatego że może być więcej anime w kinach to akurat słaby powód
W mojej glowie bylo jednak "dziecko wez sie uspokoj przeciez nic sie tam nie dzieje".


@Gnieznianin: Zależy od punktu widzenia. Jedna z obecnie najbardziej hot internetowych piosenkarek robi po raz pierwszy muzykę do anime i to do kinówki. Jak dla mnie to jest duże wydarzenie.

A co do reszty punktów to się zgadzam. Fabularnie to było meh, ale to jest film na który idzie się dla muzyki, a nie fabuły. Jak