Wpis z mikrobloga

Otóż tu trzeba przeanalizować moment wkładania bo wątpię aby idealnie trafić w obydwa styki w tym samym momencie.
Jeśli najpierw dotknie fazy to powinno go lekko porazić ale różnicowka powinna odbić
Jeśli najpierw dotknie neutrala to nic się nie stanie, następnie dotknie fazy i wywali takie zwarcie że hoho.

Moim zdaniem
różnicówka zadziała

@mmichal: Otóż niekoniecznie. Jeżeli izolacyjność podłogi i kapci będzie wystarczająca, to pierwszy wywali elektrozaczep wyłącznika nadmiarowego.


@doogroo2: wyzwalacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mała szansa, że kontakt z przewodem fazowym i neutralnym będzie w tym samym czasie, więc obstawiam, że wyleci z różnicówki( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mmichal: myślę, że prędzej uratuje go przetopiony od prądu zwarciowego drucik


Yaki "drucik" to ci prąd do kompa dostarcza i sie nie przetopi o ile nie masz gwoździ zamiast bezpieczników
z przewodem fazowym i neutralnym będzie w tym samym czasie


@qwee: Wystarczy, że najpierw będzie kontakt z N. To już 50% na czarne. Zielone 0 na ruletce to jednoczesne zapięcie, więc czerwone przegrywają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmichal: a ja zapomniałem wyłączyć bezpiecznika przy cięciu przewodów i mi wypaliło pięknie dziurę w przecinaku i spaliło przewód w ścianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomijając to wszystko wyżej - pamiętajcie że standardowa sprawna różnicówka musi zadziałać przy upływie OD 15mA i to jest dosyć mocne porażenie. Jeśli będzie upływać mniej to nie zadziała. Przy pomiarach najczęściej spotykam wartości 18-22mA potrzebne do wyłączenia. To nie jest tak, że to zabezpieczenie rozwiązuje wszystkie problemy. Taki prąd może zrobić krzywdę dziecku czy komuś starszemu. Dlatego tam gdzie dzieci mogą pchać łapy czasami stosuje się RCD 10mA zamiast 30.
piotr_m - Pomijając to wszystko wyżej - pamiętajcie że standardowa sprawna różnicówka...

źródło: comment_1667668779MubIw9F41oHcCBHfUYuacR.jpg

Pobierz