Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@zaloz_konto23: Nie rozumiem tego wykopowego szydzenia z brania czegokolwiek na raty. Przy obecnej szalonej inflacji to bardziej frajerstwem jest brać sprzęt na gotówkę, kiedy można rozłożyć płatność na kilkanaście albo kilkadziesiąt miesięcy i realnie zapłacić mniej.

No ale jesteśmy na wykopie, więc w sumie niedziwne, że należy robić odwrotnie niż wykopki piszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Beeercik no nie wiem, ja np. utrzymuje spory limit na karcie kredytowej, spłacam regularnie i efekt mam podobny co przy braniu na raty 0%, ale bez wypełniania papierków, czekania na zgody banku itd. Kiedyś właśnie jakieś zakupy rozłożyłem na raty w elektromarkecie to utknąłem tam chyba na 40 minut
  • Odpowiedz
@AhoCorasick: Raty tylko przez internet. Wszystko odznaczasz i sam wypełniasz. Pamietam jak daaawno daaawno temu ojciec chciał coś wziąć w sklepie na raty. Babka mu z pół godziny wmawiała, że ubezpieczenie musi wziąć, bo inaczej w ogóle nie może wziąć kredytu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że leci w uja. Teraz to już jestem po etapie życia, gdzie sam sprzedawałem kredyty i wiem, że to gowno prawda i pijawka premie chciała.
  • Odpowiedz
@nv- > @AhoCorasick: Jak to działa? Przecież na karcie kredytowej masz w miarę krótki okres bezodsetkowy. Na pewno jesteś w stanie spłacać np. 3000zł przez 3 lata bez odsetek?

Niby tak ale nie do końca. Jeśli playstation to twój jedyny wydatek przez 2 lata to karta kredytowa nic dobrego Ci nie da. Ale jeśli za wszystko (jedzenie, rachunki, ubrania, wycieczki, elektronika itp.) płscisz kartą to co miesiąc masz kilka
  • Odpowiedz
@Mariusz_Drugi: w Niemczech się opłaca, bo masz prawdziwe raty 0% W Holandii teraz jest chyba 13% rocznie i kredyt na telewizor trudniej czasem dostać niż hipotekę (nie żartuję) XD
  • Odpowiedz
@AhoCorasick: Z tym podawaniem hasła do konta to pierwsze słyszę. W sensie, nigdy bym tego nie zrobił, a jedyne co musiałem kiedykolwiek robić poza wnioskiem to wysyłanie jednej złotówki, aby zweryfikować dane (oczywiście poza formularzem, bez logowania przez pośredników). Zalogować się w sposób, jaki jest opisany w tym wątku w życiu bym się nie zgodził. No i to jest sprawa już na uokik lub odpowiedni organ zajmujący się bezpieczeństwem. Przecież
  • Odpowiedz