Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Od konca 2020 roku nie musimy miec przy sobie #prawojazdy podczas kontroli drogowej. Teoretycznie warto miec przy sobie chociazby dowod os. ale co w przypadku braku jakichkolwiek dokumentow (prawo nie nakazuje posiadania dowodu przy sobie)?
Jak wtedy przebiega kontrola? Weryfikuja dane na miejscu czy wizyta na komisariacie celem weryfikacji?
Moze ktos z wykopkow mial juz taka kontrole i moze powiedziec z doswiadczenia?

#policja #pytanie zaczepie tez #motoryzacja #samochody
Mdx91 - Od konca 2020 roku nie musimy miec przy sobie #prawojazdy podczas kontroli dr...

źródło: comment_1667601348FBmImTcDVc4AkW3aePlQeM.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@hirko: i myślisz że w takiej sytuacji, gdy nie masz przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, jest to problem policji, która pokornie zwolni Cię z miejsca rozpoczętej już interwencji, nie ustalając wcześniej twoich danych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hirko: To nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo mogą się niemile zaskoczyć ;) państwo wywinęło swoim obywatelom niezłego psikusa, nadając im we wszystkich wiadomościach, że już nie trzeba żadnego dokumentu przy sobie, nie wspominając, że w wielu przypadkach narazi ich to na całkowicie niepotrzebną nerwówkę, stratę czasu i niepotrzebne problemy. A już absolutnym hitem jest brak konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i odholowany pojazd, którego bez tego dokumentu nie
  • Odpowiedz
Jeżeli wizerunek osoby się znacząco nie zmienił to jest to w zupełności wystarczające.


@ChichyKun: owszem, ale ja piszę o problemie policjanta, który z jakiegokolwiek powodu chce ci zrobić problemy. Stwierdzi że mu zdjęcie nie pasuje jakoś i nic mu nie zrobisz, a ty masz masę problemu
  • Odpowiedz
@radziol88: To prawda, aczkolwiek policjanci którzy naprawdę celowo i niesprowokowani robią coś takiego to dla mnie wciąż miejska legenda.
Chociaż może mało w życiu widziałem po prostu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
ja piszę o problemie policjanta, który z jakiegokolwiek powodu chce ci zrobić problemy.


@radziol88: Jak będzie chciał zrobić Ci problemy to zrobi je także z dokumentami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz