Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Od konca 2020 roku nie musimy miec przy sobie #prawojazdy podczas kontroli drogowej. Teoretycznie warto miec przy sobie chociazby dowod os. ale co w przypadku braku jakichkolwiek dokumentow (prawo nie nakazuje posiadania dowodu przy sobie)?
Jak wtedy przebiega kontrola? Weryfikuja dane na miejscu czy wizyta na komisariacie celem weryfikacji?
Moze ktos z wykopkow mial juz taka kontrole i moze powiedziec z doswiadczenia?

#policja #pytanie zaczepie tez #motoryzacja #samochody
Mdx91 - Od konca 2020 roku nie musimy miec przy sobie #prawojazdy podczas kontroli dr...

źródło: comment_1667601348FBmImTcDVc4AkW3aePlQeM.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Mdx91: mnie zapytał o pesel a jak źle mu coś powiedziałem to błąd jednej cyfry czy dwóch to imie i nazwisko i imie ojca no i tyle poszedł sprawdził 5minut mineło i puscił mnie i nie dostałem mandatu za światło bo miałem jedno przepalone . ogólnie to każde spotkanie z policją wspominam miło
  • Odpowiedz
prawo nie nakazuje posiadania dowodu przy sobie


@Mdx91: nie nakazuje, ale furtki dla policjanta są takie, że może cię zawsze zabrać na komendę jak nie masz. Więc jak nie masz to lepiej nie fikać.
  • Odpowiedz
@Mdx91 podajesz imię nazwisko + data urodzenia albo pesel, potem policjant potwierdza twoje dane poprzez pytania np o imiona rodziców, miejsce zamieszkania i tyle
  • Odpowiedz
@hirko: problem nie dotyczy tylko kierowców, ale kogokolwiek w kontakcie z policją. Podanie jakichkolwiek danych nie daje mu przecież gwarancji, że to rzeczywiście twoje dane. To daje policjantowi furtkę, by uparcie w nic nie wierzyć i zabrać ci wiele godzin z życia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mdx91: podajesz PESEL, albo imię nazwisko, data urodzenia, imiona rodziców. Policjant klika w kąkuter i widzi Twoje dane i zdjęcie z dowodu.
  • Odpowiedz
@Mdx91: z takich historii (ale akurat nie dowód i prawko), to kierowca nie miał przy sobie odcinka ubezpieczenia i wg policji OC nie było opłacone. Sprawę uratowała agentka pzu, która podesłała zdjęcie polisy MMSem.
  • Odpowiedz
@ufo99: Jak w systemie nie pokazuje OC to zazwyczaj robią notatkę do ufg. Jeżeli masz aktualne OC to nie ma się czego obawiać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mdx91: radio / bęben po peselu. Jak nie będziesz miał danych do zweryfikowania to wizja 24h na dołku poprawi Ci pamięć. Poza tym mogą zadzwonić do właściciela po tablicach komu dał auto.
  • Odpowiedz
@radziol88: Policjant na podstawie podstawowych danych sprawdza osobę legitymowaną w bazie danych i ma dostęp do jej zdjęcia. Jeżeli wizerunek osoby się znacząco nie zmienił to jest to w zupełności wystarczające.
  • Odpowiedz
@Mdx91 no normalnie. Podajesz PESEL i imię i nazwisko i tyle. Nie ma w tym żadnej filozofii. Policja ma teraz specjalne urządzenia ala telefon na którym robią weryfikację osoby, pojazdu, ubezpieczenia, no wszystkiego i na tym samym urządzeniu wystawiają mandat i sporządzają dokumentację. Na koniec przepisują na blankiet mandat.
  • Odpowiedz
Co za bzdura xD

Policja ma wgląd w ewidencję kierowców, ludności i dowodów więc mają wszystkie Twoje dane


@hirko: i myślisz że te systemy ZAWSZE, ale to ZAWSZE działają, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz