Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
#nissan #terrano #4x4 #offroad #mechanikasamochodowa

Przednie koła przykręcone, drążki skrętne naciągnięte ale stanowczo za mało.

Dziś na serwis poleciała lewa strona tył:
gumy w 2ch wahaczach, drążku łączącym budę z mostem poprzecznym, jedna guma stabilizatora i łącznik stabilizatora.

Na koniec roboty zaczęło padać. Jeszcze przy próbie przestawienia auta aby przód się ułożył po opuszczeniu zdechł mi akumulator i musiałem odpalać z kabla xD
Pobierz DMMotoAdventures - #nissan #terrano #4x4 #offroad #mechanikasamochodowa

Przednie koł...
źródło: comment_1667586163zQHnqctALYXkONGkklBusB.jpg
  • 17
@WormRider: Codziennie mam plan zrobić 3x więcej xD

Co do śrub to odcinałem:
1 łącznik stabilizatora tył bo na końcówce gwintu się wyrobiło i nakrętka kręciła się w miejscu (brakło z 0,5cm).
8 śrub na flanszach przedniego wału, nie szło ruszyć.
1 śrubę przedniego wahacza trochę zaspawało i musiałem ją srogo klepać młotkiem aby wyszła z tulei.

Mam chiński udar elektryczny który nawet załatwia robotę. Jak nie daje rady to mam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Terrano_pl: chciałem coś co będzie wyprawówką. Teraz używam #fabiacampervagen ale jest tam trochę mało miejsca. No i fabia ma niski zawias, często wali brzuchem jak się zjedzie z asfaltu :D

Terrano wydało się fajną bazą. Spora buda (5D), ma doczepiany napęd przedni, ma reduktor, normalną ramę. Poprzedni właściciel zrobił piaskowanie + konserwacje (auto z włoch, bez rudej), jest liftowy drążek i sprężyny z tyłu, jest przekładnia z anglika, są większe koła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niebenben: na bank pneumat ma więcej siły jak ten chiński elektryk. Mocowanie wahacza nie był w stanie ruszyć, nasadka na ramieniu ~30cm tak samo (ciężko było się zaprzeć czy walnąć młotkiem) a pneumat ledwo wciśnięty spust i poszło.

Jeszcze pamiętaj o grubym przewodzie z kompresora bo cienki przewód obcina moc. Ja mam przewód na fi10 w środku i chyba jest ok.
@DMMotoAdventures noo wiadomo, Milwaukee spoko sprzęty, ale patrząc na ceny elektrycznych, i na to ile ja jednak robie z tymi autami to przy okazji zajechania starego ko.presora wolałem kupić jakiś konkretniejszy i dokupić jakichś pneumatycznych narzędzi bo to bardziej uniwersalne i tańsze wyjście:D
Znając życie elektryk od.milwakuee kosztuje tyle co.moj kompresor xD