Wpis z mikrobloga

Pracuje jako #inzynierbudowy w kończy mi się umowa w obecnej firmie więc będę negocjować kolejną i dostałem propozycję z innej, proszę o waszą opinię na temat co byście wybrali, poniżej opiszę dotychczasową pracę i tę którą mi proponują:

Obecna
Duże GW (top 5/6 firm w PL), realizacja grubych projektów państwowych po 100-500 mln zł, praca w oddelegowaniu 200km od domu - małe mieszkanko na pół z innym pracownikiem za które oczywiście płacą, awans na kierownika robót ogólnie ciężki, pewno za 2 lata dopiero, o byciu kierownikiem budowy można pomarzyć, może za 10 lat ponieważ w firmie za dużo ludzi
Wypłata (netto): 5k podstawa + 1k dodatki delegacyjne - zjazd do domu rodzinnego co weekend 800 zł = 5200 obecnie, na urlopie i L4 tracę trochę z dodatków. W pracy firma stawia obiady więc oszczędność na żarciu drobna jest
Premie: zwykle na koniec roku wypłata premii (podstawa)
Nowa umowa: będę walczyć o 6k podstawy + 1k dodatku, ale wątpię że tyle dyrektor się zgodzi, realnie pewno 5500 + 1k
Przyszłość: delegacja 300 km od domu rodzinnego LUB powrót z delegacji - czyli bez dodatku i trzeba będzie wynając mieszkanie

Nowa;
Małe GW ale mocno rozwijające się (w 1.5 roku z 100 pracowników do 150), budowa sklepów wielkopowierzchniowych ok 20-30 mln zł szybkie tematy po 6-8 msc, zaczeli współpracę z kilkoma głownymi graczami w PL marketów spożywczych i budowlanych, równoczesnie drugi trzon firmy produkuje materiały budowlane i bardzo mocno weszli na rynek swoim produktem. Mają plan by stworzyć zespół który będzie obsługiwał województwo w którym mieszkam, Podejscie do bhp i jakościowe jest ok.
Pierwsza budowa 30km od domu, potem kolejna też więc w domu rodzinnym najbliższy rok. Jesli budowa powyżej 50 km to wynajmują mieszkanie (kierownik budowy decyduje czy mieszkanie dostajesz solo czy z kimś na spółę, można się dogadać podobno). Szanse na awans na KR podobno bez problemu, niektórzy po około roku dostają awans podobno.
Wypłata: 6,5 k netto - 600 zł paliwo, (podobno dopłata do paliwa około 300-500 zł, ale że ja wykroczyłem poza widełki płacowe i temat do dogadania się z dyrektorem). Jeśli awans to dostajesz auto służbowe z nielimitowanym paliwem
Premie: wprowadzają system, po zakończeniu budowy % od zysku netto do podziału na 2-3 osoby, dopytam się jeszcze żeby mieć jasność. Więc jeśli 2 budowy opierdzielisz w roku to 2 premie ale nie wiadomo jakie

Pytanie:
Czy lepiej iść do małej rozwijającej się firmy z myślą że w zasiegu ręki jest szansa w przyszłości na KB, ale mieć małe tematy w CV
czy
Pozostać w obecnej firmie mieć grube tematy w CV ale jest ryzyko że jak skończy się delegacja to eldorado nie będzie, w dodatku cieżko z awansem na samego KR a co dopiero KB

Ogólnie całe życie zawodowe to na walizkach siedzę i trochę jestem tym zmęczony już, tylko nie wiem czy przejscie do ambitnego ale dużo mniejszego gracza będzie dobrym czy złym wyborem jeśli chodzi o karierę, jesli np za 3 lata szukałbym innej robo
#budownictwo #praca #inzynierbudownictwa
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Musztardowytygrys9: masz już uprawnienia? Na dłuższą metę w delegacji bardzo trudno żyć, ja podziwiam znajomych którzy robią budowy po całej Polsce i żonę z dziećmi widzą praktycznie przez 1 dzień w tygodniu w weekend..
@l0h-s: jestem w trakcie, na wiosnę oblałem ustny i teraz poprawka, wiadomo ze różnie może być ale wlurwiony jestem max i innej opcji nie dopuszczam, ponieważ ostatnio na 10 pytań 7 poprawnie 1 nie wiedziałem 1 zle odpowiedziałem a 1 w połowie odpowiedziałem, ale leśne dziadki uważały ze to za mało dla nich…
@jarezz: nadal nie trafiłeś ale coraz bliżej xd
Nigdy bym do skanskej nie poszedł, nie dość ze kiepsko płacili w 2020 roku kr teletechnik zarabiał tyle ile ja jako inżynier w konkurencji (xd). W skanskiej to co 5 to konkretny fachowiec a reszta to zbieranina korposzczorow którzy na niczym się nie znają bo robią jakieś gownozadania
Może teraz jak się zredukowali to zostali lepsi i lepiej opłacani ludzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Musztardowytygrys9: trudny dylemat przed Tobą. Z jednej strony mówią że najgorzej w najbliższych latach będą miały małe i średnie przedsiębiorstwa a duzi sobie jakoś dadzą radę. Z drugiej strony jak nie będzie kasy z UE to duzi nie upadną ale redukcji nie unikną. Jeśli ta mniejsza firma do której miałbyś się przenieść rzeczywiście ma duże perspektywy z dużą siecią handlową to brzmi to rozsądnie: lepsza kasa, blisko domu.
Masz pewne info
@4BDDN: dzieci nie mam, ale mam dziewczynę na poważnie, mam przyjaciół tam i dom w którym od kilku lat jestem gościem a za którym tęsknię
W dodatku mam w głowie ze rodzicom dużo może nie zostało a ja odczuwam brak ich obecności, poza tym dom podwórko i własny garaż gdzie mogę sobie dłubać po pracy to coś czego brakuje mi w dużym mieście wojewódzkim
Ogólnie to decyzje chce podejmować na spokojnie,
@l0h-s: otóż to, niestety nie mam nikogo w środku, w necie tez opinii jak na lekarstwo wiec trochę ryzyko
Tu jest dylemat czy mieć np wpisane w cv 3-4 duże budowy jako inżynier i szukać pracy jako KR
Czy lepiej awansować jako Kr i mieć doświadczenie na stanowisku ale na mniejszych tematach
@Musztardowytygrys9: wydaje mi się, że mając uprawnienia i kilkuletnie doświadczenie to o pracę powinieneś być spokojny. Ja będąc inżynierem budownictwa załapałem się na stanowisko kierownika projektu w firmie sanitarnej a to przecież nie jest nasza branża. Aczkolwiek po 5 latach trzeba to zmienić najprawdopodobniej. Tylko muszę poczekać na egzamin na wiosnę
@4BDDN: uuu kolega mocny ruch wykonał, życzę żeby się udało na egzaminie i kariera ruszyła
Tez trochę tak myśle ze jednak stanowisko i lata pracy to lepiej wyglada niż byłem kiepem ale na grubasach

Myśle tez tak, ze na tych tematach co robię to czasami włosy siwieją, a więc ile człowiek na takiej karuzeli wytrzymie. Czy nie lepiej brac takie same pieniądze za tematy które są dla mnie jak pryszcz
@Musztardowytygrys9: nie wiem czy taki mocny. Pracowałem już wcześniej w firmach typowo budowlanych ale w jednej dyrektorek nie oddał mi podpisanych praktyk więc wyhamował mnie na kilka lat. Więc bardziej odkręcam wszystko żeby było tak jak powinno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jarezz: erbud, porr, strabag, unibep. Pewnie któraś z tych, ale kolega @Musztardowytygrys9 chce to pozostawić w tajemnicy to warto to uszanowac ;)

Co do tego czy warto mieć w cv duże budowy - w roli inżyniera budowy to chyba nie tak istotne
Gdybyś był kierownikiem dużej budowy vs małej budowy to juz w cv to robi różnice, ale pełniąc tu i tu rolę inżyniera to moim zdaniem już niekoniecznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l0h-s: dla mnie może nie mówić. Ardziej jako zabawę w przypomnienie to traktuje i jego anonimowsc szanuję. Dzięki za przypomnienie firm.

@Musztardowytygrys9: ja bym szedł do mniejszego z perspektywą. Sam ciepłą posadę rzuciłem. Na początku poślizg, a teraz leci i trzymam się tego.
@Musztardowytygrys9: Ja odpuściłem delegację i lekko oderwałem się od takiego prawdziwego budownictwa, pracuje po ok 8h częściowo w domu częściowo na wyjazdach. Polecam wrócić z delegacji. Naprawdę tak trudno jest awansować na wyższe stanowisko w dużym gw? Pewnie wszystko zależy od koniunktury i ilości tematów. Tak btw w jakiej izbie zdawałeś i dlaczego pw? :P