Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Replika kontynuuje rozwijanie serii "Wierzenia i zwyczaje". "Słowiańskie baśnie i bajki" Mieczysława Rościszewskiego trafią na sklepowe półki 24 stycznia 2023 roku. Wydanie w twardej oprawie ma cenę detaliczną 49,90 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.

Bogaty i pasjonujący zbiór baśni i bajek ludów słowiańskich.

Jak każda społeczność Słowianie mieli swoje legendy i podania, w których oprócz ludzi występowały smoki, diabły, czarownice, wodniki i zwierzęta mówiące ludzkim głosem.

"Słowiańskie baśnie i bajki" zwierają 35 utworów pochodzących z różnych kręgów kultury słowiańskiej. Znajdziemy tu opowieści z wielu krajów, od Bałkanów po Europę Środkową. W książce nie brakuje elementów fantastycznych i zjawisk nadprzyrodzonych. Zebrane, przetłumaczone i wydane przez Bolesława Londyńskiego pod pseudonimem Mieczysław Rościszewski, w swoim założeniu miały nie tylko bawić, ale również uczyć i napominać, nawet jeśli czasami wiało z nich grozą.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzwykopem #wydawnictworeplika #wierzeniaizwyczaje #mieczyslawrosciszewski #wierzenia #slowianie #basnie #bajki
Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Wydawnictwo Replika kontynuuje rozwi...

źródło: comment_1667555840pJ88PeKinBkjaix2fXEMB7.jpg

Pobierz
  • 16
@Whoresbane: w myśl wyznawanej zasady, że nie kupuję nic co wydawane jest w celu żerowania na cudzym sukcesie olewam całą tą serię. Bosz zaczął wydawać serię Legendarz w tym bestiariusze, to Replika zaczęła swoją. Konia kują, żaba nogę podstawia. Ha tfu.
Nie wspomnę już np o serii fantasy pt Powiernik bo to dopiero abominacja. Słowiańskie fantasy i autor samowydawca. Nie wiem co gorsze.
okładka troche taki warhammer fantasy


@Shagot: bo w sumie cała ta mitologia słowiańska to w dużej mierze takie fantasy wymyślone współcześnie - nie ma żadnego spójnego żródła, cała ta mitologia to zbiór baśni róznych ludów, tradycji ludowych, jakieś szczątkowe dowody.

Inne ludy spisały to czy to hieroglifami, pismem, w eopoejach, sagach, słowianie nie.
w myśl wyznawanej zasady, że nie kupuję nic co wydawane jest w celu żerowania na cudzym sukcesie olewam całą tą serię. Bosz zaczął wydawać serię Legendarz w tym bestiariusze, to Replika zaczęła swoją. Konia kują, żaba nogę podstawia. Ha tfu.

Nie wspomnę już np o serii fantasy pt Powiernik bo to dopiero abominacja. Słowiańskie fantasy i autor samowydawca. Nie wiem co gorsze.


@lublinmk:

Rzeczywiście, dodatkowo nie dość, że wydawnictwo bosz ma