Wpis z mikrobloga

Pamiętacie ten korek rosyjskich wojsk na drodze do Kijowa na samym początku wojny?
(odtrutka na Bartosiakowe i Zychowiczowe brednie dla naiwnych)

W przypadku wojny z NATO coś takiego nie miało by miejsca, nie było by żadnego okrążania Warszawy, bitwy o Suwałki, walk pancernych na mazurach, działań opóźniających, powszechnej mobilizacji i ogólnie tego co widzimy na Ukrainie. Dlaczego?

Bo panowanie w powietrzu państw NATO nie jest całkowite, nie jest dominujące, ono jest ABSOLUTNE i TOTALNE i z Rosjanami stało by się to co stało się z całkiem nowoczesną, dobrze wyszkoloną i liczną armią Sadsama Husajna podczas jego inwazji na Kuwejt 1990-1991 armia ta była bardzo podobna do współczesnej armii rosyjskiej. https://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_w_Zatoce_Perskiej Rosjan spotkała by zagłada bez nawet zauważenia wroga i to praktycznie bez walk na lądzie. (film poglądowy)


#rosja #wojna #takaprawda #ukraina
  • 26
@Nostrian: problem jest taki że nato ma samoloty(chociaż np. luftwawe miała tragiczną dostępność samolotów) ale oprócz usa reszta ma niskie stany amunicji. Chyb wyciekło niedawno że francja ma amunicji na trzy dni działań wojennych dla swojej artylerii więc w przypadku innych będzie nie lepiej.
@CukrowyWykop: USA by wystarczyło, ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jak to potężny kraj. Propaganda na paradach, napinki na Telegramie i buńczuczne pohukiwania nie zmieniają faktu, że USA mogło by pokonać i Chiny i Rosję zupełnie samodzielnie i nie zmieni się to przez następne 25 lat. A ta mityczna niedostępność amunicji w Europie to w dużej mierze mit i miejska legenda, te zapasy nie są aż tak małe aby uniemożliwiały walkę.
USA by wystarczyło, ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jak to potężny kraj.


@Nostrian: chyba ty nie zdajesz sobie sprawy że usa to nie magia. Po pierwsze cześć amunicji jest w europie ale większość w usa więc trzeba przewieźć.
Kolejno USA nie może naruszyć strategicznych rezerw a jeśli to zrobi to będzie miało problem z chinami i tajwanem. Musi mieć zapasy.

A ta mityczna niedostępność amunicji w Europie to w dużej
@CukrowyWykop: Rozumiem co chcesz mi przekazać ale po prostu nie masz racji. Patrzysz na potencjalny konflikt Rosja NATO przez pryzmat wojny na Ukrainie, a to błąd. Przewaga sił konwencjonalnych jakie już teraz są w Europie gotowe do działania jest tak przygniatająca ze wojna z NATO przypominała by dla Rosji egzekucję i mówimy tutaj tylko o siłach powietrznych. W samej Polsce jest ponad 10K wojsk amerykańskich, a w Niemczech ponad 25K.

Pozory
o to mamy standardy amunicji NATO ze mimo tych skandali dostalibysmy szybko jako Europa dostawy od USA i prosze nienosmieszaj się i nie dawaj pożywki trollom ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@qesq: tak tak ośmieszam się ja kontra ty wierzący że istnieją teleporty. Chłopie obudź się amunicja musi przepłynąć Atlantyk zostać rozdysponowana ty myślisz że to gra.
Ty nie rozumiesz że co ci po standardzie jak są poważne
Patrzysz na potencjalny konflikt Rosja NATO przez pryzmat wojny na Ukrainie, a to błąd. Przewaga sił konwencjonalnych jakie już teraz są w Europie gotowe do działania jest tak przygniatająca ze wojna z NATO przypominała by dla Rosji egzekucję i mówimy tutaj tylko o siłach powietrznych. W samej Polsce jest ponad 10K wojsk amerykańskich, a w Niemczech ponad 25K.


@Nostrian: ale ty rozumiesz że ruscy nie przeprowadzili rozwinięcia mobilizacyjnego a ich wojsko
@CukrowyWykop: Nie, to nie było by trudne. Chiny są militarnie nawet słabsze niż Rosja. A europejskie armie wcale nie są słabe. Co więcej nawet Polska armia wcale nie jest taka słaba. Zachód jest NIEPRAWDOPODOBNIE silny wręcz niewyobrażalnie. To po prostu Rosja i Chiny robią dobrą propagandę.

Posługujesz się mitami zasłyszanymi to tu, to tam. Prawda tak nie wygląda.
@Nostrian: a i popatrz jak usa wycofały się z afganistanu czy ogólnie z zatoki perskiej/iraku. Pozostawiły tam pomniejsze siły jak dozór bo musza skupić się na pacyfiku. Chińczycy liczą że ruscy mocno nadszarpną finanse wojska usa dzięki wojnie.
, dobrze wyszkoloną i liczną armią Sadsama Husajna podczas jego inwazji na Kuwejt 1990-1991 armia ta była bardzo podobna do współczesnej armii rosyjskiej.


@Nostrian: Przecież tam zniszczono wojska sadama przewagą technologiczną co z tego że wojska Irackie były liczne skoro to składały się z T55 i innej techniki z lat 50 która została zgnieciona przez amerykańskie wojska pancerne i artylerie wspieraną z helikopterów. Na 2000 zniszczonych irackich czołgów przypadł 4 abramsy.
Nie, to nie było by trudne. Chiny są militarnie nawet słabsze niż Rosja.


@Nostrian: to to wiedzą w pentagonie jak naprawde jest a nie na wykopie i patrząc po tym jak przykładają wagę do tego rejonu śmiem wątpić ba amerykanów bardzo niepokoi ichniejszy odpowiednik aegis i potencjalnie h-20 wraz z j-20.

A europejskie armie wcale nie są słabe

Tak tak tylko dlatego do ustabilizowania armii niemiec trzeba minimum 200 mld euro
@Zuben: Porównanie przewagi technologicznej USA na Irakiem w czasie wojny z 1991 roku jest dość dobrym odwzorowaniem przewagi technologicznej nad Rosją w 2022 roku. Rosja jest niesamowicie zacofana, analitycy analizują rosyjskie parady z nowoczesnym sprzętem co jest śmieszne. Nowoczesnej armatohaubicy 2S33 Msta-SM2 Rosjanie mają mniej niż 50 sztuk, a ludzie się zachowują jak by olaboga Rosja byłą jakaś silna i nowoczesna bo na paradzie zobaczyli jak przejechało ich 12 sztuk z
@CukrowyWykop: Nie, zachód nie znajduje się u schyłku bo Rosja i Chiny mają same zbyt duże problemy wewnętrzne aby rzucić mu wyzwanie a problemy zachodu zostały zauważone i zostały podjęte odpowiednie środki zaradcze.

Np analizując światłą miast Chińskich odkryto, że prawie 1/3 ich wzrostu gospodarczego jest całkowicie fikcyjna. Powtarzasz mity i brzmisz jak typowy analityk jaki się jara nowym rodzajem rakiety i co pokażą nowego na paradach, no i co tam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nostrian: dlatego jeśli kiedykolwiek zdecydują się na konfrontację z NATO to będzie to atak niekonwencjonalny i to na pełną skalę. Bo każdy inny zakończy się całkowitą klęską w błyskawicznym tempie.
Np analizując światłą miast Chińskich odkryto, że prawie 1/3 ich wzrostu gospodarczego jest całkowicie fikcyjna.


@Nostrian: gratuluję dotarłeś do danych o świetle. Chyba każdy wiedział że komuszym statystyką nie można ufać.

Powtarzasz mity i brzmisz jak typowy analityk jaki się jara nowym rodzajem rakiety i co pokażą nowego na paradach, no i co tam napisali o nowej wizycie Putina gdzieś tam jak to ktoś powiedział jak to się będą przyjaźnić.


a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
całkiem nowoczesną, dobrze wyszkoloną i liczną armią Sadsama Husajna podczas jego inwazji na Kuwejt


@Nostrian: Nie istnieje nic takiego jak dobrze wyszkolona i nowoczesna armia na Bliskim Wschodzie poza Izraelem. Pod względem wojskowości cała reszta od zawsze była trzecim światem. Nawet najnowocześniejsza i najbardziej dofinansowana armia Arabii Saudyjskiej od 11 lat potyka się o własne nogi i traci abramsy w walce z jakimiś pastuchami w Jemenie.
@CukrowyWykop: tak amunicja przyplywalaby droga morska ale najpierw lotnicza tak jak to miało przypadek z Ukraina jesli faktycznie mielibyśmy braki. Nie zapominaj ze lotniczo europejskie siły dominują w powietrzu totalnie nad kacapia i ta teeretyczna wojna wyglądałaby zupełnie inaczej. Tez kiedyś sralem wyście przed mitem wielkiej Rosji i Chin ale ta wojna wszystko pięknie wyjaśniła
Tez kiedyś sralem wyście przed mitem wielkiej Rosji i Chin ale ta wojna wszystko pięknie wyjaśniła


@qesq: o czym ty pieprzysz piszę ci że ruscy to leszcze a ty się produkujesz. Napisałem wyraźnie że usa musi oszczędzać pewne rodzaje amunicji, chodzi o tajwan. Ruscy to nic innego jak dobra dywersja dla chin. A wykopki eksperci "hehe potęga chin". a tymczasem chiny przeciągają niektóre małe państewka na pacyfiku które są ważne strategicznie