Wpis z mikrobloga

Myślicie że mam dodawać "znajomość pakietu MS office" do CV? Jakoś pracę licencjacką napisałam, więc worda obczajam. Excel raczej ogarniam pod względem podstawowym bo np. makr to nie umiem robić. No ale nawet nie wiem co jeszcze wchodzi w skład ms office oprócz powerpointa xd #pracbaza
  • 10
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: Nie dodawać. Zakładając, że masz inne zalety jako potencjalny pracownik, nie ma sensu o tym pisać, kiedy ogarniasz raczej średnio. Najwyzej na rozmowie dopowiesz, jak ktoś spyta xD
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: "Znajomość MS Office" pachnie trochę jak "umiejętność obsługi komputera". Jeszcze 15 lat temu byłoby na plus, teraz oznacza tyle "nie oczekujcie ode mnie, że ogarniam więcej niż kolorowanie komórek". Jeśli znasz powyżej przeciętnej, to warto wpisać, jeśli nie, to równie dobrze można pominąć
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: Jeżeli nie boisz się Excela, to już jest sporo (wiadomix, zależy od stanowiska)

Ale tak dla typowego użyszkodnika biurowego:
Formuły (Xlookup [czyli lepszy Vlookup, tudzież INDEX/MATCH], Countif(s), Sumif(s), If, Iferror, Subtotal, Formuły związane z datami itp)
Tabele przestawne
Formatowanie warunkowe
Wykresy
"Hasłowanie" plików i arkuszy
Skróty klawiszowe
Walidacja Danych
Usuwanie duplikatów
Custom Sort
Text to Numbers


Jeżeli ogarniasz powyższe, to jesteś lepsza od sporej części "Pokemonów", które bez żenady pchają
  • Odpowiedz
@Kotouak: Wykresy, tabele przestawne i hasłowanie umiem! No ale to by było na tyle XD. A właśnie próbuje się pchać na księgową, tyle że dotychczas na praktykach to nigdy nawet nie używałam excela, ale raczej ściśle dedykowane programy. Chyba czas nadrobić zaległości (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: masz b dużo manuali na YT - popatrz, żeby mieć wstępne pojęcie, a jak Cię przyjmą, rób wspólnie z manualem, jak czegoś nie będziesz wiedzieć. Najlepsza metoda nauki.
Wystarczy chcieć - umiejętność szukania wiedzy jest więcej warta, niż sama wiedza wykuta "na blachę".

Wykresy, tabele przestawne i hasłowanie umiem! No ale to by było na tyle XD

na początek wystarczy - wszystko przed Tobą


Good luck ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Kotouak: Spotkałam takich magików, którzy vba ogarnęli zanim dobrze poznali Excela i potrafią pisać makra robiące te same czynności (mniej wydajnie), co opcje dostępne na górnej wstążce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej najpierw dobrze poznać, co fabryka dała
  • Odpowiedz