Wpis z mikrobloga

Jakoś nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na googlach, więc #kiciochpyta #pytaniedoeksperta:

Czy laptop z uszkodzonym dyskiem (SSD) powinien przynajmniej zamigać diodami, ruszyć wentylatorami po wciśnięciu przycisku zasilania?

Padł mi laptop, ale tak całkiem, że nie daje oznak życia, pamięć wykluczyłem, a przed chwilą włożyłem dysk do zewnętrznej obudowy i nowy komputer mi go nie widzi. Obudowa właściwa, dioda świeci, choć czytam w opiniach o niej, że z niektórymi nie chce współpracować.

#komputery
  • 6
@Hangry: To dysk może być uszkodzony faktycznie, ale nie powinien uszkodzić laptopa, prędzej poszła jakaś zwara co uszkodziła płytę i poszła na dysk. Nie zalałeś go przypadkiem? Uszkodzony zasilacz?
@beer_man: Zalałem go 2 lata temu. Ostatnio nie. Ale zaczął się wieszać. Pomyślałem, że to przez Windowsa 11, z którym miałem duże problemy, zainstalowałem Windowsa 10 i kilka dni później zdechł na amen.
Na laptopie bardzo mi nie zależy, bardziej na tym dysku, a właściwie na danych na nim zapisanych. Nic super ważnego, ale wiadomo jak to jest. Spróbuję jeszcze jutro w pracy na różnych komputerach, ale pewnie nic z tego