Wpis z mikrobloga

Dobry, jakiś czas temu napisałem sobie skrypt oznaczający znaleziska, pochodzące ze stron internetowych powiązanych z obecną władzą, gdyż zauważyłem, że ich liczba powoli narasta wraz z wyborami w 2023 r., zaś ilość tych stron jest za duża (56 pozycji), abym je wszystkie pamiętał i zwracał na nie uwagę.

Pod wpływem dzisiejszego wpisu Mirka @PiccoloGrande postanowiłem go upublicznić, uzupełniwszy trochę o kilka stron od @redemptor (dzięki!). Mam nadzieję, że kod się przyda chociaż jednej osobie i byłbym wdzięczny za plusika, aby więcej osób mogło przeczytać :). Do działania wymaga dodatku pozwalającego odpalić (wstrzyknąć) własny kod na stronie. Ze swojej strony polecam Tampermonkey. Do pobrania na Chrome/Firefox/Opera.

Po instalacji wchodzimy na stronę:
https://greasyfork.org/pl/scripts/454206-odpisywacz
i naciskamy "Zainstaluj skrypt", po czym potwierdzamy przyciskiem "Zainstaluj".

Skrypt można samemu prosto edytować dodając i usuwając domeny. W mojej liście pominąłem również strony, których twórcy mają jakieś powiązania z obecną władzą, ale są niegroźne, np. telemagazyn, czy agrobiznes. Specjalnie nie ukrywam tych znalezisk, gdyż nieraz nawet na nich natrafiam na ciekawe informacje, poza tym nawet jeśli pojawi się coś... propagandowego, to aby móc zakopać aby uchronić innych użytkowników.

Chcę nim nakłonić Was, Murki i Wegięrki (i siebie też), abyście bardziej zwracały uwagę na to co czytacie i ułatwić Wam wyrobienie własnego, mniej podatnego na manipulacje zdania.


#wydarzenia #komputery #programowanie #pcmasterrace #swiat #bekazpisu #tvpis #wykop #polska i myślę, że trochę #gruparatowaniapoziomu
Atexor - Dobry, jakiś czas temu napisałem sobie skrypt oznaczający znaleziska, pochod...

źródło: comment_16674965551JI1WwfORmpI8uDhToZq68.jpg

Pobierz
  • 46
@houk: widzę, faktycznie błąd. Ogólnie na początku łapało subdomeny, ale problem był taki, że oznaczało mi też wszystkie strony kończące się na "i.pl", ponieważ na liście jest domena "i.pl" stąd aktualnie sprawdzam całościowo nazwę.

Fixnę to za parę dni, bo aktualnie mam trochę gorzej z czasem i dostępem do kompa. Pomysł z gwiazdką jest git :D
@houk: Akurat chce to wykorzystać do reklam, a nie polityki, ale już mnie osądziłeś i skazałeś w jedynie słusznym i zgodnym światopoglądzie, gratulacje ( )


Oblężona twierdza zawsze śmieszy :-))). Powtarzam, z blokowaniem/oznaczaniem gazety.pl najlepsi będą programiści szczujni PiSowskiej. Potrafią robić niezłe cuda. Ew. PiSowscy programiści 15k na Wykopie. Podejrzewam że te dwa zbiory mają sporą część wspólną ;-).
@LoginZajetyPrzezKomornika: Ale ja się nie obrażam i nie czuję się oblężony w żaden sposób. Po prostu bawi mnie patrzenie jak ludzie przez zacietrzewienie i szukanie wroga każdego szufladkują ekspresowo jako swojego adwersarza bo raczył coś napisać niezgodnie z światopoglądem. Przepraszam, że uraziłem tak szacowne pismo jak gazeta.pl, to się więcej nie powtórzy ( ͡ ͜ʖ ͡)
@houk: Ale ja się nie obrażam i nie czuję się oblężony w żaden sposób. Po prostu bawi mnie patrzenie jak ludzie przez zacietrzewienie i szukanie wroga każdego szufladkują ekspresowo jako swojego adwersarza bo raczył coś napisać niezgodnie z światopoglądem.


Wiadomo :-))). Dlatego tak się "ztriggerowałeś", gdy wspomniałem o szczujni TVPiS:

@houk: "Jad Ci się ulał, to że podałem przykład gazeta.pl nie znaczy, że tą stronę chcę blokować."

@
@Atexor: Bardzo mi się temat podoba, używam, działa.
Natomiast mam pytanie - czy dało by się dodać ostrzeżenie w innym kolorze np. jakimś żółtawym dla treści z TIK-TOK'a, trupio-zielonkawym dla Russia Today i potencjalnie innych sponsorowanych przez analogiczne źródła?
@bialy100k: mógłbym to dodać, chociaż zastanawiam się, czy to nie będzie przerost formy nad treścią, gdyż za dużo kolorów to chyba też źle. De facto nie pamiętam kiedy ostatnio było coś ze strony Rusia Today (rt-com).
@bialy100k: tak, zablokowano. Zaktualizowałem skrypt i pod listą stron "czerwonych" możesz sobie dodać inne do drugiej listy, które będą oznaczane na ciemnożółty kolor (aby pasował pod tryb ciemny/jasny wykopu), przykład poniżej.

@houk: dodałem wsparcie dla podstron, więc jeśli edytowałeś listę to prawdopodobnie musisz ręcznie go zaktualizować. Teraz wystarczy domena typu "naszemiasto.pl" i skrypt oznaczy teraz także "#!$%@?.naszemiasto.pl". Nie musisz osobno dopisywać podstron z gwiazdkami czy czymś.
Atexor - @bialy100k: tak, zablokowano. Zaktualizowałem skrypt i pod listą stron "czer...

źródło: comment_1670153516pbYlVddmiuK1oueaz34lZ2.jpg

Pobierz