Wpis z mikrobloga

@otacon: Właśnie pierwszą kawę z ekspresu piję i próbuję to Twoją polecaną Arcaffe Meloria, ale wgl nie zmienialem ustawien. Rozumiem, że trzeba się pewnie pobawić i popróbować ustawienia? :)
@nick230: z protipów to warto sobie jeszcze wyłączyć tryb inteligentny bo będzie chował kawy(ogólnie imo jest spoko, tylko niepotrzebnie włączony na start). Z zupełnie niekwaśnych kaw to
Movenpick gusto italiano - ale moim zdaniem jest bez smaku
Manufaktura kawy - tygrys - mocno czekoladowa, dla mnie przytłaczająca, może pasować.
Z niezbyt kwaskowych, ale już trochę czuć:
Arcaffe Meloria - aktualnie mój faworyt, nie umiem określić nut jakichś, ale jest po prostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nick230: ja nie zmieniałem ustawień.. mielenie mam domyślnie ustawione - czyli bodajże na 5 kropkę (jakbyś chciał zmieniać stopień zmielenia to gdzieś kiedyś czytałem że robi się to w trakcie mielenia, ale może niech ktoś inny potwierdzi). Mi akurat Meloria pasuje bo nie jest kwaśna. Kup jakąkolwiek Lavazze to zobaczysz co to kwaśna kawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czytałem że robi się to w trakcie mielenia, ale może niech ktoś inny potwierdzi)


@otacon: Tak, wlasnie przeczytalem w instrukcji ze tylkko podczas mielenia bo może uszkodzic młynek
@nick230: Po każdej kawie podstawiam ten przezroczysty dwukomorowy pojemnik żeby mieć mniej do wylewania z tacki(jak coś to normalne że woda w tacce i tak jest, nawet jak każdą kroplę złapiesz), płukanie po kawie robi sobie sam.
Na koniec dnia myję system mleczny, jeżeli była robiona kawa mleczna.
Co kilka dni(jak poprosi o wyrzucenie fusów) myję ten pojemnik na fusy, tackę i wycieram do sucha.
Wczoraj pierwszy raz było czyszczenie z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nick230: po zrobieniu kawy mlecznej do większej komory plastikowego pojemnika wlewam wodę podpinam rurkę i puszczam spienianie mleka na kilka sekund, żeby przepłukać "spieniacz" i rurkę. Co jakiś czas rozbieram na części dysze spieniania i myje ręcznie. Czasami tabletkami też czyszczę system spieniania mleka (ostatnio rzadko to robię). A odkamienianie i czyszczenie robię jak ekspres sam zawoła. Nie używam też już w ogóle filtrów do wody Jury - bo są drogie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nick230: @otacon nie używalbym do jury nieoryginalnych środków czyszczących, w instrukcji jest napisane że może to uszkodzić ekspres bo mogą być zbyt mocne. Może to też naciąganie na te droższe firmowe ale nie wiem. Ta arcaffe meloria jest dobra? Bo właśnie chce zamówić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: a co mieli napisać, nie kupujcie innych, bo w sumie poza tym, że są tańsze to nie różnią się od naszych? To nie jest jakaś kosmiczna technologia.