Wpis z mikrobloga

Uwaga bo będzie wulgarnie ale już mnie #!$%@? bierze na komunikacyjną patolę jaką jest ta Krakowska dziura. A dokładnie chodzi o popaprańców z urzędu miasta i zarządu dróg którzy wymyślili rewelacyjny pomysł budowy tej #!$%@? trasy łagiewnickiej ( wiadomo przyszłościowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) która kosztowała w #!$%@? i w zasadzie niczego nie rozładowuje jeżeli chodzi o korki a za każdym razem kiedy tamtędy jadę o przeróżnych porach to auta korzystające z niej można policzyć na palcach jednej ręki, ba mało - jak macie możliwość przyjrzyjcie się skrzyżowaniu Herberta x Łagiewnicka w kierunku tischnera i popatrzcie np. w godzinie szczytu gdzie wszystko stoi ile pojazdów wybiera skręt na trasę łagiewnicką bo to jest hit ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Dlaczego zamiast tego nie wzięli się za np. zrobienie tunelu od matecznego na kilka pasów w jedną stronę do alei i pociągnęli jakieś lepsze rozwiązanie infrastrukturalne aż do wysokości galerii krakowskiej, mam tu na myśli coś jak tunele np. w Paryżu gdzie w centrum miasta leci kilkupasmowa droga z licznymi zjazdami na skrzyżowania. To co się #!$%@? codziennie na tym odcinku to jest jakaś istna patologia nie mówiąc już o skręcie w Dietla gdzie zajebistym pomysłem było zabranie pasa na moście i dalej na wprost który jako tako rozładowywał ruch tylko po to żeby #!$%@?ć tam ścieżkę rowerową dla roweraków. Aleje to rak tego miasta bo to jest główny lej tranzytowy przebijający miasto i odkąd pamiętam nic z nim nie robią i stoi się tam w godzinnym korku na odcinku 2km w stronę centrum. Co o tym myślicie, jak dla mnie na ten moment trasa łagiewnicka jest mocno nietrafiona, poszło na to ogrom pieniędzy a jedyne jej obecne zastosowanie to to aby sobie po prostu tam #!$%@?ć w tunelach dla funu.

#krakow #zalesie #polskiedrogi #samochody #motoryzacja #polska #drogi
Pobierz
źródło: comment_1667490604lHLqOnfRtCB0SOIzXy99lp.jpg
  • 11
@s-k-fantasyfactory: nie bez powodu jest powiedzenie nie od razu Kraków zbudowano ( ͡° ͜ʖ ͡°), zresztą teraz jest taka polityka żeby wyrzucać auta z miasta więc za niedługo wogóle nie będzie sensu jeździć autem chyba że jesteś ultra bogaty
Trasa łagiewnicka jest potrzebna.

To miejscu urzędnicy są po prostu głupi lub skorumpowani i bezkarni.

Prowadzenie ścieżek dla rowerów to powinien być kryminał. Kierowcy i rowerzyści powinni pozwać miasto za narażanie jednych i drugich na niebezpieczenstwo. Ścieżki rowerowe powinny być zupełnie alternatywne dla dróg. Tym bardziej że da się je wytyczyć po terenach zielonych i spacerowych...i połączyć nimi wiele ważnych części miasta w sposób niekolidujacy z ruchem miejskim.

Jakość wykonania infrastruktury jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pan_krecik: @s-k-fantasyfactory: Bo to jest trasa, która byłaby potrzebna jak zrobią Zwierzyniecka i Pychowicką a oni zaczęli od dupy strony. Trochę jakby budować dom i zacząć od dachu. Więc jest drogi bubel z tramwajem, którym musi przecinać ruch samochodowy i nie jest nawet na całej długości trasy xD A do tras zwierzynieckiej i Pychowickiej są dopiero konsultacje nad wyborem wariantu z czego połowa tych wariantów nie zawiera tramwaju w ogóle