Wpis z mikrobloga

@sirdam: Cześć,
Piszę może z nietypową sprawą, ale widziałem Twój komentarz odnośnie pracy w IT.
Bardzo ciekawi mnie temat pracy w segmencie IT, nie ukrywam głównie ze względu na zarobki. Czy jesteś w stanie nakierować trochę jak ugryźć temat pracy w IT? Od czego powinien zacząć laik w tym temacie? Jakie pierwsze kroki powinienem zrobić aby móc zacząć? Mam wrażenie że każda firma wymaga "długiego" doświadczenia. Masz jakieś rady?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
  • 4
Cześc pomagałem kiedyś jednemu gościowi z YT - ''Maniek Rodzinka'' przekwalifikować sie ok 40- stki ale on siedział/siedzi w UK, generalnie zalezy co chcesz robić - czy programować czy inne obszary IT - ja akurat typowym programistą nie jestem - co do ''od czego zacząć'' jak znajde maila co do niego pisałem - on tak wskoczył w IT to Ci go przekleje.
Niby całe swoje życie gdzieś tam lizałem IT, ale nigdy nic więcej z tego nie wynikło.
Ogólnie to dużo bawiłem się w grafiki, ale swego czasu też parę stronek uruchomiłem.

Będę wdzięczny jak znajdziesz jakieś materiały, a nóż widelec coś "ruszę" do przodu.
:)
@lipolop: Nie chce mi się szukac maila... w dużym skrócie, na wstępie ja się nie poruszam po rynku polskim (żyję tylko tutaj) wiec nie wiem czego ''polscy'' rekruterzy wymagają, od ponad 10 lat zawodowo UK, Irlandia, USA itp (zdalnie jeszcze zanim to zaczęło być modne przed pandemią) i tam to co pisze działa, pomogło kilku osobom np. z magazyniera wskoczyć do IT i to koło 40-stki, w Polsce jak ktoś to