Wpis z mikrobloga

#pokazkota #koty

Prawdopodobnie ktoś mi podrzucił wieczorem dwa koty (bo żeby same w tym wieku i wspólnie zawędrowały w miejsce znalezienia, to większa szansa jest na wygraną w totka). Jeśli właściciel się nie znajdzie, to zostałem kocią mamką. (°°
Białe to kotka, czarne to nie wiem, ale na 90% stawiam, że kocur. Oba straszne szajbusy (czarny większy), żarłoki, 90% czasu to kocie MMA, reszta to bieganie i gryzienie mnie po nogach. Bardzo mi ulżyło, że oba nauczone kuwety i nie trzeba będzie namierzać niespodzianek.
Pies (drugi, nie Tośka) na razie w szoku i wystraszony, że coś dziwnego w domu się pojawiło (ale bez agresji, której nigdy zresztą nie okazywał).
F.....r - #pokazkota #koty

Prawdopodobnie ktoś mi podrzucił wieczorem dwa koty (bo...

źródło: comment_1667458081oXFvKXQVqiXrapuTpjKWvQ.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@aresius: w poniedziałek będziemy, przy okazji wizyty z psem, to spróbujemy coś ustalić. Polska powiatowa, więc niekoniecznie (szczególnie że samych weterynarzy u nas chyba 7), ale a nuż widelec. Ale też nie ukrywam, że chyba jakoś bardzo intensywnie szukać nie będę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Fenrirr: zostaw kitku i wychowaj jak swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie małe wariaty dają dużo radości bo są #!$%@? i mają nieskończoną ilość energii xD a jakby co to nie dawaj mleka tylko zwykłą wodę do picia. Koty nie trawią laktozy i mogą ci tam wszystko zasrać przy okazji
  • Odpowiedz
@KupaNaStole: o laktozie wiem, mają wodę i mokrą karmę. I tak nie uniknąłem u białej jakiegoś małego rozwolnienia, ale na razie nic alarmującego. Trudno będzie się przestawić, bo do tej pory sobie spokojnie całe dnie pracowałem na poddaszu, inne zwierzaki tu wchodziły raczej rzadko. XD
Szajbusy na razie poszalały i zasnęły na kanapie, w klatce im się niespecjalnie podoba.
  • Odpowiedz
@Fenrirr: pamietaj nowokociarzu
-kotki wode przyjmuja z pokarmem, nie maja zwyczaju chłeptania. Dlatego dla kotkow mokra karma
-popularne mokre karmy whiskas sheba gourmet itd to 80% mączki kukurydzianej i wzmaczniacze smaku. Warto chociaz troche dobrych puszek dolozyc
-krowie mleko = biegunka
-male kociaki potrafia sie tylko bawic/jesc/spac
-oduczaj gryzienia w rece i nie baw sie w ten sposob (dlon to nie zabawka). Dla kotkow kocie zabawki
-jak kotek do cienie
  • Odpowiedz
oduczaj gryzienia w rece i nie baw sie w ten sposob (dlon to nie zabawka


@Mlekkko: tak, z tym jest problem, jakieś porady, jak oduczać? Bo w przypadku psów znam mechanizmy, w przypadku kotów średnio.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Fenrirr: u mnie mówienie AŁA i zabieranie rąk działa, mój roczny kot jak słyszy ała to przestaje gryźć (chyba że kontynuujesz wkurzanie kota, ale po zabraniu ręki jest spokój)
  • Odpowiedz
@cichykacik: @Katedra_z_chlebkiem: wiem, że heheszkowo, ale uwierzcie, że w domach tymczasowych i schroniskach kotów jest od cholery XD. Tylko w łódzkim, z którego brałem Tośkę, co kilka dni mają małe koty (bo o tych starszych i skazanych na zapomnienie to nawet nie wspominam).
Zresztą w domu różowej to już tradycja, że praktycznie każde zwierze (z wyjątkiem jednego psa wiele lat temu) to przyszło albo samo (albo poranione i
  • Odpowiedz
@Fenrirr: przy takich malych kotach niemozliwe bo rzucaja sie na kazda ruchoma rzecz :) ale reagowac odpowiednio to z dorastaniem bedzie kumał. Jak ktos wspomnial, AŁA czy inne zawycie i zabranie ręki. Super ze sa w dwupaku, naucza sie od siebie nawzajem ze gryzienie boli.

Jest taki koles na YT Jackson Galaxy i on wie wszystko o kotach, jego super ksiazka tez lata po necie w skanie. Kitku wymagaja innego
  • Odpowiedz