Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie, że jakaś połowa ogłoszeń na LinkedInie w zakładce jobs to jakieś fejkowe oferty, żeby wyłudzić dane (a już szczególnie z firm outsourcingowych/rekrutacyjnych)? Jak składam gdzieś przez LinkedIna to w 80-90% mam zero odzewu, często nawet pokazuje mi, że rekruter nie otworzył mojej aplikacji, mimo, że spełniam wszystkie wymagania włącznie z tymi mile widzianymi. Natomiast jak składam bezpośrednio na stronach firmowych to mam bardzo wysoki wskaźnik odpowiedzi pozytywnych, a jak mnie odrzucają to zazwyczaj chociaż piszą, że niestety wybrali innych kandydatów.
#programista15k #programowanie #pracait
  • 3
@Aragon368: to na #!$%@? odpowiadasz skoro nie wiesz? żeby się pochwalić, że masz pojutrze rozmowę?

@bart40404: a co do pytania to tak, sporo rekrutacyjnych firm "krzak" wyciąga dane, najlepiej aplikować do ludzi, którzy mają legitnie wyglądający profil albo wprost podają do jakiej firmy rekrutują, można wtedy sprawdzić czy np. taka firma ma otwartą rekrutację na swojej stronie, ale i tak nigdy nie możesz być pewien, że to nie wyciąganie danych.