Wpis z mikrobloga

Stając w kontrze do spamu od @LowcyChin i ich poradnikowi zakupowemu ze "150 pomysłami na prezent" pomyślałem sobie: ej, a czemu nie stworzyć podobnej listy z produktami od rodzimych twórców? Wykop pełen jest przecież ludzi, którzy robią jakieś rękodzieło - ktoś coś maluje, ktoś dzierga, ktoś robi ręczną biżuterię, ktoś właśnie wydał debiutancką płytę lub grę, etc. Zamiast kupować bliskim szajs z Azji (który sami sobie mogą kupić w dowolnym momencie), podarujmy im coś naprawdę ładnego i unikatowego! Myślę, że obdarowywani docenią, że poświęciłeś/aś trochę czasu, by wybrać coś specjalnie z myślą o nich, a nie randomowy gadżet podświetlany RGB. Ponadto wspierasz w ten sposób rodzimych utalentowanych twórców i kulturę, a nie wschodnioazjatyckiego importera rzeczy niekoniecznie przydatnych.

Pochwal się w komentarzu, jeśli sam/a coś tworzysz, lub znasz kogoś, kogo wyroby są godne polecenia, by można to komuś sprezentować.
Daj plusa, jeśli propsujesz tę ideę (i zawołać cię jeśli powstanie zredagowana lista)

Jeśli starczy mi życia, to postaram się za kilkanaście dni zebrać to wszystko do kupy i stworzyć z tego znalezisko. Jeśli propozycji będzie dużo (a na to liczę) to może być trudno mi jednemu to ogarnąć, więc przyjmę na priv propozycje pomocy, jak to skutecznie przeredagować by miało to ręce i nogi.

#zakupy #swieta #chwalesie #gownowpis
  • 2