Wpis z mikrobloga

@Luna98x: A czemu cena z planera miałaby być źle pokazana? Jeśli meble okażą się droższe, to tylko dlatego, bo zapomniało się coś dodać w planerze.

Cenowo to ostatnio niestety mocno podrożało. W Ikea natomiast największym problemem jest dostępność produktów. Niektórych w ogóle nie ma od pół roku, ale piszę tutaj akurat o jakichś szafkach do pokoju, nie kuchni. W kuchni też czekałem dość długo na jakieś fronty itd. ale zazwyczaj po
@Luna98x: miałem kupować ale znalazłem firmę która mi w takiej samej cenie co pokazał planer na gotowo zrobiła. Mam dwie ściany na 100% zabudowane, przy takich z ikei bardzo ciężko było by osiągnąć taki efekt.
@Luna98x: Nie wiem, nie kupowałem tam. W Ikea nie ma czarnej magii, jest lista produktów i ich cena nagle się nie zmieni. Chyba, że np. w planerze wybierze się np. zwykły blat a potem w sklepie weźmie drewniany itd. no to wtedy mogą być różnice.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luna98x: ceny mebli nie wychodzą inaczej niż z planera. Robiłem projekt razem z konsultantem w IKEA i też korzystał z planeta do wyliczenia kosztów mebli. Później do tego doliczają transport, montaż i inne usługi. Jutro będę mógł podesłać jak to wyglądało. Tylko mi przypomnij.
@Luna98x Ikea chyba ma największe szafki z tych marketowych, jak i szuflady. W Ikei mają głębokość 55cm gdy w tych innych marketach po 45-50cm. No i mają spory wybór frontow i innych akcesoriow.
Co do planera to trzeba pilnować bo on trochę na bogato projektuje i sporo rzeczy dorzuca ekstra jak np. oświetlenie, listwy ozdobne czy nawet okap mi dorzucił. Zrobiłem sobie prosta kuchnie i zależało mi żeby wyszła tanio to jak
@Luna98x: odpisywalem mirkowi z tydzien temu poszukaj, zawsze sie oplacalo a szczegolnie jak sama montujesz, gwarancja 25 lat tez niespotykana. Jak masz niestanardowo, dziwne ksztalty to moze byc ciezej, jak ktos inny tylko z polecenia.