Wpis z mikrobloga

Mam serwer z GUI ( ͡° ͜ʖ ͡°) i chce tam postawić coś ala TeamViever, który będzie ciągle działał na tym samym loginie i haśle, żebym mógł robic zdalny pulpit. Już znudziło mnie klepanie komend po SSH.

Macie jakieś pomysły?

#linux
  • 7
@pyroxar: TeamViever ma opcję, że jak jesteś zalogowany na tym samym koncie na 2 komputerach to możesz się logować bez hasła jednym kliknięciem (musisz chyba tylko potwierdzić komputer). Mam tak do kompa rodziców jakby coś naklikali i trzeba było się zalogować to mogę w każdej chwili. Ewentualnie VNC można się logować po haśle z tego co kojarzę
@pyroxar: jakoś od lat używam x11vnc w kilku wariantach parametrów. Proste parametry x11vnc.sh jak na screen pozwalają na połaczenie wielu użytkowników na raz itd... Screen nie przypadkowy. Warto poczytać useful information co by zaznajomić się z ewentualnymi, problematrycznymi zagadnieniami dot. np. niektórych de lub menadżerów okien. Ale jakieś dziwa występują w przypadku kiedy się używa jakiś patologicznych rozwiązań jak w moim przypadku.
Pobierz wojciet - @pyroxar: jakoś od lat używam x11vnc w kilku wariantach parametrów. Proste ...
źródło: comment_1667337742BESbKnz9rDh54enEGzweOe.jpg
@pyroxar: aha. jakby co to proszę się posługiwać linuxową nomenklaturą. Zamiast gui to chyba de bardziej pasuje. Warto też zainstalować xrdp na serwerze. wtedy z poziomu dowolnego windows w banalny sposób poprzez połączenie pulpitu zdalnego wystarczy podać domenę serwera i bez żadnych w zasadzie ustawień mieć możliwość połączenia się czy przez rdp, czy vnc itd..
Pobierz wojciet - @pyroxar: aha. jakby co to proszę się posługiwać linuxową nomenklaturą. Zam...
źródło: comment_1667338796QkpUIBrPwulbkGnUAvMT2L.jpg