Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki z #prawo #ztm #ztmwarszawa #mandat

Dostałem dziś pismo z ZTM Warszawa do wezwania przedegzekucyjnego. Nakaz zapłaty wydany w Lublinie w 2017 roku (o_o) (chociaż to chyba e-sądy).
#!$%@?ąc od tego że nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek dostał mandat w Warszawie, czy informowanie mnie o tym po raz pierwszy przez ZTM po 5 latach jest zgodne z prawem? Kwota do zapłaty to ~1000zł, nigdy wcześniej nie było żadnego pisma "informującego" o wydaniu wyroku lub wezwaniu do zapłaty.
Numery kont, osoby na piśmie jak i punkty ZTM gdzie mogę zapłacić zgadzają się z tymi na ich stronie internetowej, niemniej jestem (niemal) pewien że nic takiego nie miało miejsca.
Przesyłka została wrzucona luzem do skrzynki, gdzie znalazłem ją dopiero dziś, a termin zapłaty upływa jutro.

Iść z tym do prawnika?

Tak wyglądała koperta, poprzekreślane wszystkie "dane" przez pocztę polską?
DejNozyczki - Cześć Mirki z #prawo #ztm #ztmwarszawa #mandat 

Dostałem dziś pismo ...

źródło: comment_16673027315cU25rnLUWhWWRD5RNY5ts.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@DejNozyczki: dzwonisz do e sądu w Lublinie. Jak masz sygnaturę to powinieneś dostać kod dostępu do elektronicznych akt sprawy. Jednocześnie piszesz do tego sądu powołując sygnaturę akt żeby ci wydali zaświadczenie o podwójnym awizowaniu listu z nakazem.
  • Odpowiedz
@DejNozyczki: wystąp o to zaświadczenie o podwójnym awizowaniu. Przyda się, jeżeli ztm będzie chciał egzekwować należność. Sprawę najpewniej da się odkręcić, nie bój się. Pytałeś o kod dostępu do akt sprawy?
  • Odpowiedz
@lublinmk: W jaki sposób wystąpić o to? I do kogo? Poczty Polskiej czy e-sądu? Mailowo, czy złożyć wniosek przez portal e-sądu (założyłem sobie konto i mam wgląd w sprawę, chociaż dostępne są tu same nakazy zapłąty, nic więcej).
  • Odpowiedz
@DejNozyczki: i jak, udało się wyjaśnić?
U mnie taka sama sytuacja, z tym że po prawie 9 latach. Jestem totalnie zdumiony, gdyż;
1. Byłem wtedy nieletni, ale pamiętam, że każdy mandat opłacałem. Nawet te późniejsze.
2. Wielokrotnie bywałem na ZTMie, a to żeby opłacić mandat, albo żeby wyrobić nową kartę miejską
3. Prowadzę działalność gospodarczą, więc nie jestem anonimowy
4. Nie dostałem NIC przez ten okres czasu. Totalnie, zero.
5.
  • Odpowiedz
@AusG: nie udało się, ponieważ żeby zapauzować postępowanie komornicze potrzebne były dokumenty z e-sądu. I tutaj funfact - e-sąd przed 2017 rokiem był prowadzony dalej w formie papierowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc ksero i udostępnienie trwa do 30 dni. Stwierdziłem że szkoda zdrowia i zapłaciłem złodziejowi.
  • Odpowiedz