Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chciałbym zasięgnąć porady od "mireczków" ogarniętych w sprawach "poleasingowych" czy też używanych laptopów.
Chciałbym kupić laptopa dla córki, 1 klasa technikum, oraz użytek domowy, czyli YouTube, Facebook czy tam jakieś filmy.
Wymagania to raczej 14" ekran, dobra bateria oraz możliwość dołożenia/rozbudowania pamięci RAM.
Dysk SSD posiadam, więc ten temat można pominąć.
Chciałbym żeby to był solidny i mocny sprzęt w rodzaju dawnych ThinkPad czy tam polecanych Dell.

Córka nie jest fanem siedzenia przy laptopie, także bez przesady, chodzi o to żeby sprzęt dobrze działał i nie zacinał się przy przeglądaniu internetu, czy tam pracy przy prostych programach typu office.

Ktoś może polecić jakiś sprzęt, powiedzmy do 1000pln (kwota nie jest sztywna, po prostu zastanawiam się czy jest sens więcej wydawać)

Mile widziane linki do aukcji czy też ogłoszeń. Z góry dziękuję( ͡° ͜ʖ ͡°)

#laptopy #poleasingowy #pcmasterrace #cokupic #elektronika #thinkpad #dell #hp
  • 23
@runnerrunner: To patrz dokładniej, chociażby na używki od ludzi albo poczekaj na licytacje. Ostatnio ojcu szukałem to 7480 bez zasilacza jedna firma miała z kilkadziesiąt sztuk na licytacjach. Szły w zakresie od 400 do 550zl. Zasilacz kilka dych. I wpisuj dell 7480 a nie e7480 bo nie każdy go tak opisuje a szukajka nie znajduje :)
@runnerrunner: dajze spokój. 3 generacja to intel 5gen. Za tyle kupisz bez problemu 7 a nawet czasami za niewiele więcej coś na 8 sie pojawia z biznesowek. Dam ci radę. Weź sobie na allegro zaznacz pamięć ram ddr4 i odsiejesz te staruszki. Jasne, to da radę bez problemu ale po co :)
@runnerrunner: jak ma jej posłużyć całą szkołę średnią, to zastanowiłbym się czy nie dorzucić do czegoś minimum szóstej generacji (to znajdziesz w okolicach 1000zł) i z dotykowym ekranem (tutaj jak ma być FullHD albo wyżej to już trzeba dorzucić parę stów). Na przykład:
14":
https://amso.pl/product-pol-169282-Dotykowy-Dell-Latitude-E7470-i5-6300U-2560x1440-Klasa-A.html
https://amso.pl/product-pol-180617-Dotykowy-Lenovo-ThinkPad-T470s-i5-7300U-8GB-240GB-SSD-1920x1080-Klasa-A-Windows-10-Home.html
13,3":
https://amso.pl/product-pol-202304-Dotykowy-Dell-Latitude-7390-i5-8350U-1920x1080-Klasa-A.html
Ten ostatni w szczególności mi się podoba bo to już ósma generacja więc całkiem spoko, cienki i lekki, pytanie czy 13,3 to nie
z dotykowym ekranem


@Odczuwam_Dysonans: nie ma takiej potrzeby.

13,3":


@Odczuwam_Dysonans: to jest do przeżycia.

Jeśli miałby być używany tylko w domu no to w ogóle poniżej 15 bym nie schodził


@Odczuwam_Dysonans: raczej celuje w 14"

Osobiście szedłbym w Della, ale ThinkPady też są spox.


@Odczuwam_Dysonans: nie celuję w konkretną markę, to nie jest problem, może być toshiba, hp czy inne acery ( mam 3Swift aluminiowy i jestem mega
@runnerrunner: no tylko takiego Acera poleasingowego nie dostaniesz. Ale jak nie poleasingówki to przy całej mojej nienawiści do regularnych Lenovo, tą Yogę 530-14ikb mogę nawet polecić, można wykręcić w drugą stronę i używać jako tablet, całkiem sprytne i w miarę solidny, chociaż idzie za tym waga. Nie chciałem go i najpierw wziąłem inny, ale z czasem się polubiliśmy. No ale ja tak jak pisałem, bez dotyku bym lapka nie kupił :P
@SeekSouls: @BigSW: @runnerrunner: dobre sztuki T480 nie schodzą poniżej 1500-2000 zł. To co widzicie na aukcjach za takie ceny to szroty z zablokowanym BIOSem, załączonym permanentnie Computrace, porysowanym ekranem, matrycą 1366x768, uszczerbioną obudową, klawiaturą z naklejkami czy popsutym modułem Thunderbolt.

https://amso.pl/product-pol-180617-Dotykowy-Lenovo-ThinkPad-T470s-i5-7300U-8GB-240GB-SSD-1920x1080-Klasa-A-Windows-10-Home.html


@Odczuwam_Dysonans: gościu w pierwszej linijce mówi o rozbudowywalnej pamięci, a ty z tylu różnych modeli proponujesz mu akurat ten z przylutowanym RAMem (,)
@rata: Bez przesady. Laptopy są w rożnym stanie na aukcjach, wystarczy zobaczyć co pasuje poza tym nie wymagajmy od laptopa za pare stow ze będzie nieskazitelny. Dopłacanie drugie tyle za brak kilku rys to głupota według mnie. 5 lat temu kupiłem idealnego x240 za 5 stow, służy po dziś dzień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rata: ja jestem raczej #teamdell i na ThinkPadach to zatrzymałem się gdzieś w okolicy T61, częściej się spotyka u nas jednak Delle ze względu na serwis. Ale patrzę na necie i T470s powinien mieć jedno gniazdo dla pamięci, a wlutowane 4 bądź 8GB także można rozszerzyć jak najbardziej.

@runnerrunner: dzisiaj nie dam rady, ale jak nie zapomnę jutro to może coś jeszcze poszperam chyba że się w pracy nazbierało tematów,
@runnerrunner: Jak ekran nie ma przebarwień, duszków, bateria trzyma w miarę ładnie to warto licytować. Warto dopytać o matryce bo polizingowce często maja je zajechane.