Wpis z mikrobloga

Mircy, ratunku. Szukam specjalisty od żółwi stepowych #zolwie #zolw #zolwstepowy, najlepiej w #krakow . Mam kilka pytań:
1. O podłoże (najlepiej do polecenia jakieś gotowe);
2. O weterynarza;
3. O hibernacje.
I tak pogadać po prostu i rozwiąż moje wątpliwości... Żółw nie jest mój, ale postanowiłam mu uprzyjemnić życie
  • 12
@estetka https://www.terrarium.com.pl/bezpieczniejsze-zimowanie-twojego-zolwia/

Zaopatrzyć we właściwe do zimowania podłoże. Wielu właścicieli używa z powodzeniem kombinacji niżej wymienionych:

Organiczna ziemia do kwiatów, bez polimerów takich jak Vermiculit™, Perlit™, czy inne dodatki. [od tłumaczki: użyta ziemia NIE MOŻE zawierać żadnych pozostałości nawozów ani środków ochrony!!!]
Rozdrobniony mech torfowiec (Sphagnum).

Ale nie zimuj go bo już na to za późno i jak się na tym nie znasz to go szybciej zabijesz niż przezimujesz
@Haszaks w jakich proporcjach te składniki?
Co według Ciebie oznacza "na zimę"? Mam zatrzymać porę roku? Chyba że chodzi Ci o hibernację,o której żadne z nas nie pisało?
@Haszaks dobra xD faktycznie chciałam spytać o hibernację, ale potem skupiłam się na podłożu. Nie, nie trzymam na zewnątrz, to nie mój żółw.
Chcę mu kupić dobre podłoże, wysprzątać terrarium i zabrać do weta. Szukam sprawdzonych rad, konkretnych informacji. Bo o podłożu jest dużo w internecie, a boję się sama robić mieszanki, bo nie znam proporcji. Szukam gotowego, sprawdzonego podłoża, które kupię i nasypię do terrarium.