Wpis z mikrobloga

Witam,

Jaki iż się nie znam, czy ktoś może we mnie i powiedzieć jak wygląda zakładanie sprawy w sądzie z powództwa cywilnego? Tak to się chyba nazywa? Koleś od 2,5 roku nie jest w stanie mi wykończyć moich drzwi w kamienicy na które się umówiliśmy że je odnowi. Zwrócił jest w stanie gorszym niż zabrał. Ciągle tylko pisze że przyjedzie itp. bylo wezwanie do zrobienia prac podpisane przez adwokata, dalej bezskutecznie. Dodatkowo brak zrobienia tych drzwi i zabezpieczenia ( położył o ścianę i powiedział że przyjedzie) skutkowało tym, że drzwi się przewróciły na telewizor i go zniszczyły, podpisał pismo że poniesie za to koszty, również nie zapłacił dalej.

Czy muszę mieć adwokata czy mogę samemu taka sprawę założyć? Mam umowę, mam zdjęcia z smsami. Chce odzyskać pieniądze + chce by stwierdzono - że mogę sobie zrobić usługę za którą zapłacę - ale potem on mi musi zwrócić koszty. Koles przed podpisaniem umowy nie miał firmy, teraz ja ma i ciągle tylko robi inne duże zlecenia a mnie prywatną osobę ma w dupie

Mam jakieś możliwosci? Znudziło mi się wydzwanianie do niego, ale branie prawnika by szedł do sądu i pisał pisma to chyba wyjdzie drożej niż odnowa tych drzwi (3 tys+)

#sad #sadownictwo #poradaprawna #remontujzwykopem
  • 2
@Matodus: Jak wygrasz sprawę to przegrany ponosi wszystkie koszty procesowe. Więc za Twojego prawnika też zapłaci.
Natomiast w PL prawnik kasę dostaje od Ciebie z góry więc ma trochę w dupie to czy wygra czy nie.
@AdamES: to wiem, dlatego ciekawi mnie czy takie pismo do sądu musi mi on pisać czy mogę sam, nie widzi mi się płacić mu kolejne 300-400 zł za wizytę i że napiszę pismo w 5 minut. Chciałbym to sobie sam ogarnąć ale nie wiem jak to prawnie wyglada