Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Jedno z moich ciekawszych #linux.owych odkryć ostatnio to Warpinator, projekt devów #linuxmint
Pozwala na transfer plików p2p po sieci lokalnej. Proste i intuicyjne UI. Świetnie sie sprawdza przy przesyłaniu rzeczy z pc na #android

Jedyne wąskie gardło to sieć 2.4Ghz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#opensource
pesymistyk - Jedno z moich ciekawszych #linux.owych odkryć ostatnio to Warpinator, pr...

źródło: comment_1667152002FYRQlGVU0yOpPucD7ULLTU.jpg

Pobierz
  • 17
@pesymistyk: lepsze to od kdeconnect pod względem faktycznej wymiany plików i zarządzania?

oo, to tylko do plików? bo kde to dosc dobry kombajnik, choć na piecu bardzo ciężki (unpak ponad 300MB)
kdeconnect działa tylko pc <> android


@pesymistyk: otóż nie tym razem ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

natomiast pomiędzy piecami nie testowałem



niemniej jednak ponawiam pytanie czy oprogramowanie umożliwia tylko wymianę plików czy oferuje jeszcze jakieś bajery na linii słuchawa<>piec?
@pesymistyk: @Dibhala: Panowie. Przecież macie sambę do takich rzeczy...Od strony androida to każdy dobry menadżer plików ma opcję przeglądania smb w sieci lokalnej, czyli przenosimy pliki na zasadzie drag and drop. Mam wile urządzeń i wszystkie korzystają z samby. Od streaminu video po wifi, po nagrywanie tv z dekodera sat i inne. po co cokolwiek instalować. wszystko macie
wojciet - @pesymistyk: @Dibhala: Panowie. Przecież macie sambę do takich rzeczy...Od ...

źródło: comment_1667158955SA19EMoMDeOCFt04BvEG6E.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojciet: samba to chyba trochę overkill jeśli się chce raz na jakiś czas coś skopiować, jak dla mnie warpinator to trochę wygodniejsza alternatywa dla kabla USB. Odpalasz, wysyłasz, zamykasz i tyle.

Samba lepiej pasuje do takich zastosowań jak u Ciebie.
Od streaminu video po wifi, po nagrywa


@wojciet: ja juz po prostu nie mam ochoty pałować się z sambą i udziałami po lokalnej sieci żeby puścić jedno zdjęcie ze słuchawy na pieca

nie powiem, że przerobiłem wszystko na polu fileshare+ew.zarządzanie słuchawa<>piec, ale dotychczas w 100% działającym i najwygodniejszym jest dla mnie kdec.
I nawet gdybym miał się po raz kolejny szarpać z sambą żeby przepchnąć np wszystkie zdjęcia jako backup, to
@Dibhala: wiadomo. każdy ma swoje potrzeby. w pojedyńcze pliki to się nie ma co bawić w jakieś cuda... Ja tam od lat mam tak samo i piki z telefonów po prostu się pojawiają ale gdybym miał się od nowa grzebać w jakiś smb.conf to też pewnie by mi się nie chciało...
@pesymistyk: oczywiście typowy open source czyli nie działa bo tak( ͡° ͜ʖ ͡°) fon jest w stanie zobaczyć komputer ale odwrotnie to już nie mimo wszelakich pozwoleń, tych samych portów i IP... ech a miało być tak fajnie a tu jak zwykle gówno