Wpis z mikrobloga

tl dr: jakość telefonów Samsunga w dzisiejszych czasach
Samsung bardzo stracił w moich oczach. Kiedyś telefony tej marki były naprawdę fajne. Miałem avilę (co prawda były problemy z odpadającą tylną klapką ale ogólnie telefon był git), potem J3 2016 i też był to bardzo dobry telefon w tamtych czasach (2017 rok), byłem z niego bardzo zadowolony, później S8 i to był chyba najlepszy telefon jaki kiedykolwiek posiadałem. Był genialny. A teraz mam od półtora roku A72. Wszystko się w nim #!$%@? i na dodatek serwis gwarancyjny to też porażka.
W grudniu tamtego roku rozbił się wyświetlacz, wysłałem do ASO żeby naprawili. Telefon wrócił z nowym ekranem i bonusem w postaci źle zamontowanych bocznych ramek (skrzypiały pod naciskiem). Ale olałem już to. W tym roku w czerwcu padło gniazdo ładowania. Samo z siebie, po prostu nagle nie dało się włożyć ładowarki. Był też problem z gniazdem słuchawkowym, wtyczka sama wypadała. Odsyłam na gwarancję, telefon wrócił po chyba 3 tygodniach. I tutaj plusik dla serwisu, bo dokonali całkowitego przeglądu telefonu i wymienili mi za darmo jeszcze moduł aparatu, klapkę, wspomniane wcześniej ramki, mikrofon i jeszcze jakieś pierdoły. No i dobra wszystko spoko aż tu nagle od kilku tygodni znowu się #!$%@? to gniazdo słuchawek. Znowu #!$%@? wypada wtyczka, nawet nie dotykam kabla i i tak wypada. Nawet już mi się nie chce tego znowu na gwarancję wysyłać. Co, wyślę, naprawią i za parę miesięcy będzie to samo. Zajebisty interes.
Oprócz tego #!$%@? się od jakiegoś czasu żyroskop i często telefon nie reaguje na zmianę położenia na poziomy. No i strasznie się zaczął zacinać, ale to w sumie normalka w 1,5 rocznym androidzie.
I czy to jest normalne? Wybuliłem dwa tysiące za telefon (a tak naprawdę to ponad 4000, bo wziąłem go na raty i jeszcze wykupiłem przedłużenie gwarancji) i mam jakiś shit, a nie telefon. To już redmi 7a ojca za 400 zł w ogóle się nie psuje, a ma już 2,5 roku. Matka ma trzyletniego Samsunga A30s który kosztował tysiaka i też nic a nic się nie psuje.
Kiedyś samsung robił świetne telefony, aktualnie spadł na dno. Prawdopodobnie jest to mój ostatni samsung, w przyszłym roku chyba kupię sobie iPhona 13 albo 14. Chciałem kupować galaxy folda, ale zrezygnuję bo boję się że wydam prawie 10k za złom.
#elektronika #telefony #smartfon #samsung
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diagnoza-przegryw: ja kupiłem za 1000 samsunga m21 i chodzi jak zły 2.5 roku. Jedynie gniazdko ładowania trzeba wtykać odrobinę mocniej. Może lepiej jest przez wzmacnioną obudowęm. Może miałeś pecha. Następnego też biorę samsunga bo na xiaomi patrzeć nie mogę ¯(ツ)
A i w pracy też mam samsunga jakiś tani model i też totalnie nic złego. Może te droższe modele coś felerne?
  • Odpowiedz
@diagnoza-przegryw: czekam 1,5 miesiąca na wymianę gniazda do ładowania (samsung m31s), mam nadzieje, że kiedyś się doczekam ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak zawsze kupowałam samsungi, tak po tej przygodzie drugi raz się zastanowię czy warto
  • Odpowiedz
@diagnoza-przegryw: ja już dwa lata temu przesiadłem się z androida na ios i to najlepsza decyzja jaka mogłem podjąć. Przejście z s10 na iphone 11 pro, utwierdziło mnie w tym, że na chwilę obecną nie ma dla mnie lepszego systemu niż ios. Jeśli miałbym kiedyś wrócić na androida to tylko i wyłącznie kupiłbym jakiegoś Pixela. Póki co wcale nie tęsknię i czekam na jakąś dobrą cenę ip13 lub 14, chociaż
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@diagnoza-przegryw: człowieku, od Samsunga bierzesz telefony z serii S. Reszta, to mniej lub bardziej okrojone modele, lub zupelnie budżetowe. Kupujesz dupny model kierowany do ludzi, którzy kupują telefon widząc slogany typu "DYSK TYSIĄC!!1 KAMERA SELFI 50 MEGA!!1" i się dziwisz. To nie przypadek, że piszesz, że S8 to najlepszy telefon jaki miałeś.
  • Odpowiedz