Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@51431e5c08c95238: a co za problem iść tam, gdzie ci odpowiada? mam kilka platform w różnych dm w tym xtb i wybieram sobie, gdzie najbardziej optymalne warunki dla danego instrumentu. no ale przecież trzeba robić gównoburze o #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
@Filipterka25: nie będę ukrywał, że nie wiem więc poszukałem i znalazłem taki komentarz:

XTB traktuje polską giełdę tak samo jak inne domy maklerskie traktują giełdy zagraniczne. Czyli wszystko idzie przez KBC Securities, a nie bezpośrednio do GPW. Stąd ograniczenia i... niskie koszty.
W dodatku nie ma :
- wolumenu ofert
- zleceń innych niż PKC lub z limitem aktywacji
- nie ma fixingu (czyli od 16:50 koniec, ale i tak tam
@51431e5c08c95238: W polskiej giełdzie nie siedzę, ale jeśli miałabym wymieniać minusy XTB to:
- „przypadkowe” awarie platformy w trakcie najważniejszych danych giełdowych,
- ich widzimisie, gdy cos mocno spada to wyłączają możliwość shortowania
- drugie widzimisie, pamietam ze tak było z jakimś krypto, ze pierw wyłączyli możliwość shortowania i poinformowali, ze za tydzień usuwają aktywo z giełdy i nie ważne czy + czy - zamykają pozycje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fragola: kolego z różowym avatarem, wymieniłeś minusy, więc Cię zapytam z usług jakiego brokera korzystasz, bo z mojej wiedzy i praktyki te twoje wpisy, to można każdemu dowolnemu brokerowi przypisać ¯\_(ツ)_/¯