Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Kupiłem #ck3 na konsole i wow, ale to dobre. Gra i steruje się na padzie naprawdę przyjemnie.

Ale po kolei. We wcześniejsze CK nie grałem, wychowałem się na EU2, potem trochę pograłem w 3 i 4. Ostatnio mnie naszła ochota na EU4, ale jakoś się nie wkręciłem, więc pomyślałem, że może jednak spróbować to CK3 konsolowe...

No ale raz, czy da się gra na padzie, dwa - czy sama gra mi siądzie. Na szczęście jest #gamepass i można sprawdzić w chmurze jak to działa Zacząłem grać tutorial Irlandią, zobaczyłem jak przez sukcesję rozpadają się moje ziemie, zacząłem rozgryzać co i jak, a pad w ogóle mi w tym nie przeszkadzał. Po zagraniu kilku godzin w chmurze GP musiałem to kupić na #ps5. Wsiąkłem. Świetnie jest się uczyć cały czas jak się gra.

Duży plus na PS5, że z touchpada jest zrobiony przycisk do sterowania pauzą i tempem gry. Generalnie sterowanie jest zgrabne, jakby ktoś mi powiedział, że w grę od Paradoxu typu kolorowanie mapy można by grać po ludzku na padzie, to bym nie uwierzył.

Jeśli chodzi o stan gry, ostatnie pół roku to były bug fixy i inny poprawki. Zapowiadają aktualizacje i dodatki na następne miesiące, ale ślamazarnie im to idzie. Warto wspomnieć, że ludzie bardzo narzekają na stan gry względem PC. Mnie to nie przeszkadza, ale nie grałem na PC.

Podsumowując, gorąco polecam. Gra dobra, port dobry i trzeba dać sygnał Paradoxowi, że warto portować. Może będzie EU5 na konsoli kiedyś tam, tak sobie pomyslałem, gdy kupowałem CK3. Choć teraz mam więcej frajdy z CK3 niż miałem z EU4. :)

#gry #ps5 #xbox
Theos - Kupiłem #ck3 na konsole i wow, ale to dobre. Gra i steruje się na padzie napr...

źródło: comment_1667132241EyMJYEBxRRbn0FH5l7uS3h.jpg

Pobierz
  • 7
@Theos: chętnie bym przygarnął w polskiej wersji językowej, bo to jest gra, która ma wysoki poziom wejścia. Umiem angielski, ale mimo wszystko nie tak, jak polski. Łatwiej byłoby się wciągnąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Abaddon84: trochę bida, że nie ma polskiej lokalizacji, bo gry od Paradoksu są u nas popularne. Chyba na PC jest jakiś mod spolszczający? Ale na konsolach na razie nie ma modów i tylko może będą.