Wpis z mikrobloga

#gielda niestety na TJS to jest temat zakazany, więc zapytam tutaj. Gram na Binance i nawet ładnie to wychodzi, ale chcąc się móc bardziej dywersyfikować, pograć na indeksach, surowcach i walutach myślę o zmianie miejsca.

Nasz najbardziej znienawidzony w polsce broker (XTB) odpada, miałem tam rachunek demo, to jest jakieś gówno któremu nie zależy na tym żeby klienci wygrywali tylko grali.

Czego szukam?
- miejsca które da mi dostęp do zmiennej dźwigni (nie potrzebuję dużych, z XTB mam ten problem że są za duże, na Binance na gównocoinach używam zwykle x2, x3
- dostęp do indeksów, surowców i walut (może być bez krypto, bo je mogę rozgrywać dalej na Binance)
- najlepiej aby to był rynek a nie bucket shop
- najlepiej aby to było miejsce które ma dobrą renomę

Jeśli ktoś nie chce być posądzony o reklamowanie (nie wiem jak to wygląda na wykopie) to śmiało z odpowiedziami na PW można uderzać.
  • 15
@maniek74: napisałem co mi nie pasuje, brak możliwości ustawiania dźwigni. Gdyby nie to, mógłbym korzystać z XTB. Wiadomo, można zagrać mniejszym lotem i zaryzykować tyle samo na większej dźwigni, ale dla mnie jako dla gracza robi różnicę na psychice czy będę miał pozycję na -5% czy -50% nawet jeśli w obu przypadkach ryzykuję tyle samo netto. Zaorski #!$%@? sporo głupot, ale dużo więcej niż głupot mówi mądrego. Analiza techniczna to #!$%@?,
@11_01_010_1010_00_10: skumaj to że na xtb wystarczy uzyc matematyki i mozna grac np na fx na ktorym jest 20x na 2x, ale tego was na TJS nie naucza xD
A na to okreslenie "bucket shops" to szkoda slow xD Wszystko jest notowane na CME, i TO JEST rynek, a oszukiwanie się nazywaniem tego inaczej jest śmieszne.
@Ki3mon: umiesz czytać?

Wiadomo, można zagrać mniejszym lotem i zaryzykować tyle samo na większej dźwigni, ale dla mnie jako dla gracza robi różnicę na psychice czy będę miał pozycję na -5% czy -50%


Poza tym jest jeszcze koszt utrzymania pozycji, którego nie liczyłem ale tak na logikę chyba dla większych dźwigni jest większy? A zwykle pozycje trzymam po kilka dni.

Grając na Binance liczę cenę wejścia, margines zmiany kursu na jaki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@11_01_010_1010_00_10: wychodzi, że jesteś z tjs, a to tylko pokazuje jakie tam niedorozwoje się garną (żeby nie było, to nie jest opinia o wszystkich rzecz jasna) i fanboje wpatrzone w zaorskiego, bo on akurat ma kosę z xtb. podpowiem Ci, podejrzy u zaorskiego gdzie ma konto i po kłopocie. ponadto, że ci nie wychodzi, to w znacznych przypadkach to nie wina brokera, tylko Twoja, ale jak to mówią "ujowej baletnicy, to
Tak szczerze mówiąc to xtb też umożliwia zmianę dźwigni. Z tego co piszą jak zrobisz w ich module edukacji 50h to możesz uzyskać konto profesjonalisty i wtedy móc zmieniać dźwignie. Jak działa ta zmiana dźwigni to nie wiem, bo takowego konta nie mam. Prawdopodobnie ten status profesjonalny udostępnia jeszcze większe dźwignie, czy mniejsze też nie wiem, ale sądzę, że tak.
Wnioskując z Twojego stylu gry otwierasz i zamykasz całkiem sporo pozycji. O
@micomak: właśnie napisałem że mi wychodzi, o ile gram na małych dźwigniach. Kilka-kilkanaście procent depo miesięcznie przy grze małą częścią depo to "nie wychodzi" wg Ciebie? Miesiąc w miesiąc od długiego czasu? To co dla ciebie znaczy, jak komuś "wychodzi"?

Pytanie z niej strony jest proste, gdzie grać z możliwością zmiany dźwigni. Ty jesteś jakimś fanboyem XTB albo tam pracujesz że o nim #!$%@? skoro napisałem że właśnie tej opcji mi
@11_01_010_1010_00_10: O widzisz, to doczytałeś się dokładniejszych szczegółów. Tak tak, też uważam że te dźwignie są za duże, też mnie to parę razy wywiózło. Jak gdyby wliczam to sobie w ryzyko. Przywykłem już może :)
Ale jak znajdziesz jakaś inną alternatywę, która ogarnia pit to daj znak sygnał. Sam chętnie przejdę na mniejsze dźwignie.