Wpis z mikrobloga

Czy już się coś zmieniło w kwestii tego ze przy włączeniu filmiku na yt posiadając tylko kartę od zielonych ta się zamienia w samolot odrzutowy?

Trochę czasu minęło od ostatniego wypróbowania linuxa ale to strasznie mnie odrzuciło od niego, zwłaszcza ze przy graniu w nowe gry na full na windowsie cichutko było.

#linux
  • 8
@nameisnull: To ze się włącza to ok, ale na windowsie nie słychać komputera przy oglądaniu filmików czy graniu w gry w 60 klatkach, a jak kilka miesięcy temu probowalem przegladac internet i oglądać yt na linuxie to mnie głowa bolała od tego ze co 3 sekundy się odpalała karta jakby na 100% i spadała i tak w kółko. Bardzo mi się podoba ten system i nie widzę sensu używania windowsa i
@nameisnull: Z tego co pamietam to w ustawieniach nvidia są poziomy „performance lvl” czy jakoś tak i jak odpalałem yt to tak jak mówię wskakiwało na najwyższy co 3 sekundy i spadało - a wiadomo ze to nie jest nic miłego dla uszu gdy karta pracuje na 100% i spada i tak w kółko. No może spróbuje jeszcze raz się pobawić i #!$%@?ć przy próbie ogarnięcia tego jakoś bo nie sadze
@lokomotyva: tylko upewnij się, że masz nowe sterowniki. Mysle, że ustawienie coolerow adaptive bedzie odpowiednie, jak nie to sprawdz jakie temperatury osiagasz przy ogladaniu yt. Co do performance to sprawdź domyslne ustawienia najpierw, żebyś miał porównanie :)
@nameisnull: Jak będę instalował to wleci najnowsza wersja ubuntu pewnie to i sterowniki aktualne powinny być ale no zobaczymy jak to pójdzie bo jak instalowałem linuxa jak miałem dwa dyski to tez miałem problem z tym, że co drugi reboot włączał mi Bluetooth dongla dopiero a bez tego klawiatury nie mam także nieciekawie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lokomotyva: mialem problem z bluetooth ale opoźniłem serwis bluetooth na któryś po graphical target i problem sie rozwiązał. Problem miałem z inicjalizowaniem docka bo pod niego mialem kilka urządzeń. W ubuntu warto dodac ppa graphic cards bo od czasu udostępniania sterowników w github to co release naprawiaja na prawde duzo bledow. Osobiście poleciałbym manjaro bo sterowniki w nim sa ładnie utrzymane i masz kernel 6.0 gdzie byly commity do sporej ilosci