Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, jak może mnie #!$%@?ć takie januszostwo. Człowiek po całym tygodniu tyrki chce się trochę zrelaksować, ubiera dzieci, bierze samochód i jedzie do lasu. Po pół godzinie łażenia nie ma dosłownie nic, kilka podgrzybków, które po ususzeniu nie starczą nawet do bigosu na święta. Wszystko pozbierane przez takich pazernych januszy którzy mają chyba obsesję w ogołacaniu lasów. I oczywiście żaden z nich nie pomyśli że to przestrzeń wspólna i drugiemu też by się przydało trochę tych grzybkow. Ważne tylko żeby się samemu nachapac. Pluje wam w ryj jeśli robicie to samo.
#polskiedomy #polska #nosaczsundajski #bekazpodludzi #patologiazewsi #grzyby
Pobierz h.....4 - Ja #!$%@?, jak może mnie #!$%@?ć takie januszostwo. Człowiek po całym tygod...
źródło: comment_1667124809IFIH6FiNoA4xTBy1IOsJ9H.jpg
  • 109
@heterodewiant44:

Co z taką ilością grzybów robi pan Paweł? Robi między innymi marynaty, sosy, suszy, przyrządza z cebulką, a niektóre je na surowo. Wysyła je również na zamówienie zagranicę - zarówno do Europy, jak i do Stanów Zjednoczonych.


Czyli pan Paweł Rutkowski na tych grzybach na pewno sporo zarabia, a skoro zarabia to na pewno odprowadza w Polsce podatki, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A działalność zarejestrowana? A odprowadza podatki?


@heterodewiant44:

na pewno odprowadza w Polsce podatki


@sing:

Wolne od podatku dochodowego są:
/.../
72) dochody ze sprzedaży surowców roślin zielarskich i ziół dziko rosnących leśnych, jagód, owoców leśnych i grzybów leśnych (PKWiU ex 02.30.40.0) - ze zbioru dokonywanego osobiście albo z udziałem członków najbliższej rodziny;

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych-16794311/art-21?unitId=art(21)ust(1)pkt(72)