Wpis z mikrobloga

@tarkan: Już się pojawiają głosy, że wprowadzenie wskaźnika może zostać opóźnione. I WIRD już jest nieaktualny, najnowsza nazwa, to WIRON. To zależy od tego czy możesz pozwolić sobie na dalsze wzrosty, jakie oprocentowanie oferuję Twój bank, może opłaca się refinansować - ale wtedy strata wakacji kredytowych. Najlepiej spotkać się z jakimś doradcą który przedstawi obecne oferty. Poprosić o ofertę w swoim banku i wszystko przeliczyć.
@TheRorschach: WIBOR vs WIRON 21 października:

✅WIBOR
3M:↗️ 7,43% (było 7,40%)
6M:↗️ 7,62%⚠️(było 7,57%)
1Y:↗️ 7,73%⚠️(było 7,66%)

✅WIRD=WIRON
3M:↗️ 6,27% (było 6,27%)
6M:↗️ 5,71% (było 5,69%)
@Riess: Co ta informacja wnosi? Nie wiadomo kiedy WIRON na dobrą sprawę będzie wprowadzony do oferty. Kiedy będzie konwersja kredytu. Dyskutujmy o tym wskaźniku jak pojawią się realne szanse jego stosowania.
@tarkan: 7,09 to wydaje mi się dobra oferta na ten moment.
Ja na koniec kwietnia dostałem 7 i jestem zadowolony.

Oczywiście nie bierz nic za pewnik, wszystko zależy od Twojej sytuacji ale jeżeli praca jest w miarę stablina (i cala branza) to ja bym brał stale
@Riess: Tyle ze wiron uwzględnia przeszłość. Wiec jak stopy będą spadać to wskaźnik przez pare miesięcy utrzyma się na wyższym poziomie niż wibor.
@tarkan: w PKO BP możesz teraz dostać stałe około 8% ( kwota powyżej 200 000) - to jest najlepsza oferta na rynku. Ewentualnie Millennium 8,5% - reszta banków od 9.5% do 11% - ogólnie to zawodowo zajmuje się kredytami hipo to mogę coś podpowiedzieć.
@tarkan: WIRD a właściwie WIRON dla obecnych kredytów ma być dostępny od 2025 więc tu bym nie liczyła na taniość w najbliższym czasie. Co do zmiany moim zdaniem jeśli zakładasz że będzie u ciebie zdolność kredytowa to zmieniałabym na stałe a przy spadku stóp jeśli nie będzie z twoim bankiem negocjacji to zrobiła refinansowanie , czyli przeniosła kredyt do innego banku. Nie sądzę aby coś się zmieniło w ciągu 2 lat.