Wpis z mikrobloga

Używacie jeszcze #uber albo #bolt?
Ostatnio zauważyłem że cenowo się niczym nie różni już od zwykłej taksówki (często nawet dużo drożej), a wybierając taksę przynajmniej ma się to ubezpieczenie od wypadków, plus gwarancję że kierowca gada po polsku xD
No i standard samochodów, jest po prostu standardowy. Z uberem to loteria.

#wroclaw
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Rad-X: w Warszawie 9/10 ostatnich moich przejazdów było przez Free Now bo wychodziło taniej niż Boltem lub Uberem
Wgl Bolt jest aktualnie dużo droższy niż Uber odkąd Ubera usunęli z Map Google
  • Odpowiedz
@Rad-X: Ja nie uzywam w ogole taxowek, zawsze sprawdzam bolta, ubera, freenow i patrze gdzie jest najtanszy przejazd i z niego korzystam. Plus czasem jakies promki wskakuja w ktorejs z appek i jest taniej.
  • Odpowiedz
@Rad-X: ja na tyle rzadko jeżdżę taksówkami, że non stop Uber albo Bolt na zmianę chcą mnie zanęcić zniżkami, więc prawie zawsze korzystam z jakiejś promocji xd Ale to prawda, że ostatnio w rodzinnym mieście wziąłem taksówkę z dworca do domu, bo mi się nie chciało czekać na ubera ani jechać autobusem i się zdziwiłem, że tak tanio, jak dojechałem na miejsce. Za Ubera bym zapłacił tyle samo, a nie musiałem
  • Odpowiedz
@Rad-X: z taxowka mialem tyle przygod typu: a to beda za 30-40 minut, albo "nigdzie nie mam kierowcow" ze mam ich w pompie. Jak potrzebuje jechac teraz to odpalam ubera/bolta i przynajmniej we wroclawiu jest szybko ¯\_(ツ)_/¯ jak jestem zmeczony po imprezie w nocy to cena nie gra roli, ma byc szybko.

odnosze tez wrazenie ze przez zamrozone stawki dla taksowek malo kto nimi jezdzi bo lepszy pieniadz jest w apkach.
  • Odpowiedz
@Rad-X: Używam wyłącznie wtedy, kiedy jadę z takiego zadupia, że mam problem z zamówieniem taksówki. Trzeba przyznać, że Uber znajdzie się zawsze i wszędzie, z taxi niestety tak nie jest.
  • Odpowiedz
@pekak: no jak promka wjedzie, albo trasa jest relatywnie krótka to się apki opłacają.

Ale przy dłuższych trasach, plus jak włącza profilowanie to masakra. Osoba obok na tej trasie miała np zaproponowaną cenę -10zł od tego co ja miałbym zapłacić. Nieprzyjemne uczucie gdy apka chce rypać stałego klienta, i dla mnie to była motywacja do rozejrzenia się za taksami.
  • Odpowiedz
@Rad-X: z taxowka mialem tyle przygod typu: a to beda za 30-40 minut, albo "nigdzie nie mam kierowcow" ze mam ich w pompie.


@Shagot: no z brakiem kierowców, to akurat wszędzie jest problem.
Z taksami to nawet jak mówią te 30minut to w końcu ktoś weźmie i nawet będzie szybciej, a w appkach to trzeba patrzeć na magiczny pasek wyszukiwania.

Plus to że taksy też się dorobiły apek ;)
  • Odpowiedz
@Rad-X: jak taksówkarz chcę nabić sobie kasę, to biorę ubera itp. Np. w sobotę o północy przejazd lotnisko-dom:
- taksówkarz (który jest na miejscu, stoi przed wejściem) 100 zł
- uber (który musi dojechać) 35 zł

W ciągu dnia, na normalnych trasach, taksówki są często na porównywalnym poziomie cenowym.
  • Odpowiedz
taxowka mialem tyle przygod typu: a to beda za 30-40 minut, albo "nigdzie nie mam kierowcow" ze mam ich w pompie. Jak potrzebuje jechac teraz to odpalam ubera/bolta i przynajmniej we wroclawiu jest szybko ¯_(ツ)_/¯ jak jestem zmeczony po imprezie w nocy to cena nie gra roli, ma byc szybko.

odnosze tez wrazenie ze przez zamrozone stawki dla taksowek malo kto nimi jezdzi bo lepszy pieniadz jest w apkach. szczegolnie jak sie
  • Odpowiedz
jak taksówkarz chcę nabić sobie kasę, to biorę ubera itp. Np. w sobotę o północy przejazd lotnisko-dom:

- taksówkarz (który jest na miejscu, stoi przed wejściem) 100 zł

- uber (który musi dojechać) 35 zł

W ciągu dnia, na normalnych trasach, taksówki są często na porównywalnym poziomie cenowym.


@kochanka_masztalerza: a jak daleko mmasz ten dom?
  • Odpowiedz
@paul772: miasto zamrozilo stawki taksowkarzom i im sie nie oplaca jezdzic. tak to widze we wroclawiu. sami instaluja ubery/bolty i jezdza tam gdzie jest kasa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
a jak daleko mmasz ten dom?


@paul772: nie widzisz że taksówkarz jak za starych dobry czasów naciąga ile sie da :D blizej temu do dzikiemu przewozowi osob gdzie regulamin z szyby obowiazuje a nie ludzkie stawki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paul772: Klient widzi to tylko z swojej strony i nie widzi wad które ewidentnie są od strony kierowcy. Do tego kwestia zatrudnienia..
  • Odpowiedz
miasto zamrozilo stawki taksowkarzom i im sie nie oplaca jezdzic. tak to widze we wroclawiu. sami instaluja ubery/bolty i jezdza tam gdzie jest kasa ¯_(ツ)_/¯


@Shagot: maksymalne stawki sa zawsze ustalane przez miasto. To nie jest zaden jednorazowy ewenement.

Jak im sie ma oplacac jeździć, skoro wolicie jezdzic zdezelowanymi samochodami w uberze z kierowcami ktorzy by w zyciu nie przeszli polskiego egzaminu?

nie widzisz że taksówkarz jak za starych dobry czasów
  • Odpowiedz
To nie jest zaden jednorazowy ewenement.


@paul772: zgadzam się. ale nie wyciągasz wniosków, że to wlasnie zniechęca do legalnej roboty na taryfie i dlatego brakuje taksowkarzy.

napisalem wyzej. jezdze na tyle rzadko ze dla mnie cena nie gra roli, czas jest najwazniejszy, a tego duze wroclawskie korporacje mi obecnie nie zapewniaja ¯\_(ツ)_/¯

najpierw poprosze dane


@paul772: tysiąc pińcet dwa dziwińcet mil morskich ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
zgadzam się. ale nie wyciągasz wniosków, że to wlasnie zniechęca do legalnej roboty na taryfie i dlatego brakuje taksowkarzy


@Shagot: ja raczej obstawiam ze jest mniej taxi, bo tanie przewozy zabieraja wiekszosc klientów, bo ludzie sie nie szanują.
Wiesz ze uber wraz z podatkiem zabiera 31%? A abonament korporacji taxi to gdzies ok. 1000zl, a w pelny etat w miesiącu mozna zrobic gdzie 8k obrotów zakladając ze nie ma takich apek
  • Odpowiedz
@Rad-X: #!$%@?ąc od ceny, taksówki są o tyle lepsze że cała kasa zostaje w kraju bo i korpo i kierowca są tutejsi. Na appkach prowizja leci do zagranicznego monopolisty, zarobek kierowcy leci na Ukrainę czy inną Gruzję i tak ucieka z kraju kapitał.
  • Odpowiedz