Wpis z mikrobloga

  • 161
Kulturoznawca prof. Dariusz Brzostek dokonał kiedyś pięknej analizy zjawiska audiofilii jako perwersyjnego stanu permanentnego (sprzętowego) niezaspokojenia będącego "źródłem seksualnej satysfakcji". Ta diagnoza była postawiona na podstawie obserwacji jednostek dotkniętych ekstremalną audiofilią, oraz analizy dyskursu na audiofilskich forach. Myślę, że gdyby autor tekstu rozszerzył swoją obserwację o audiofilskie grupy na Facebooku, doszedłby do jeszcze bardziej dogłębnych wniosków.

Z mojej obserwacji wynika bowiem, że audiofile mają tendencję do nadmiernego seksualizowania nie tylko obiektów swoich audiofilskich marzeń. Zacząłem zwracać na to uwagę po Audio Video Show w 2019 roku, kiedy jedna z hostess opowiedziała mi o ekscesach branżowych guru na afterparty i robieniu fotek z przyczajki przez niektórych redakturów. I z racji rozpoczynającego się dzisiaj AVS, przypomniało mi się, że w styczniu zebrałem kilka pięknych przykładów obscenicznego wręcz sp3rmi4rstwa z jednej czy dwóch grup audio. Cała ta masa wylała się na przestrzeni maksymalnie półtora tygodnia. Nie opublikowałem początkowo tego kolażu, bo wydał mi się zbyt żenujący. Nadal uważam, że taki jest, ale chyba trochę rozchodziłem tę żenuancję.

I wiecie co? Uważam, że to smutne. Bo to jest oznaka, jak to ładnie ujął Brzostek "snobizmu uwikłanego w dyskurs miłosny", który to dyskurs z góry postrzegany jest jako fałszywy. I nie wiem, czy to próba kompensacji deficytów w relacjach, czy sposób na kryzys wieku średniego, ale zastanawia mnie, skąd w grupie osób tak wrażliwych na wszelkie zmiany w położeniu kabla na podstawce, tak mało wrażliwości w stosunku do drugiego człowieka?

Ach, a na Audio Video Show w tym roku mnie niestety nie będzie, i to wcale nie z powodu tego postu. Zbijemy piątkę za rok!

(Tekst, o którym wspominam to: Perwersyjne rozkosze audiofila. Między retromanią a obiektoseksualnością)

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Roszp - Kulturoznawca prof. Dariusz Brzostek dokonał kiedyś pięknej analizy zjawiska ...

źródło: comment_166693420708n2UuBrxxuXy00D9ahmFa.jpg

Pobierz
  • 17
zastanawia mnie, skąd w grupie osób tak wrażliwych na wszelkie zmiany w położeniu kabla na podstawce, tak mało wrażliwości w stosunku do drugiego człowieka?


@Roszp: kolego, odpowiedziales sobie zdanie wczesniej. Zwykly snobizm.
@Roszp: no tak, wrecz wyczerpuje slownikowa definicje tego slowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) udają, ze sie na czyms znają, zeby poczuc sie lepszymi od innych. W takim ukladzie traktowanie innych przedmiotowo jest jak najbardziej logiczną konsekwencją
Z mojej obserwacji wynika bowiem, że audiofile mają tendencję do nadmiernego seksualizowania nie tylko obiektów swoich audiofilskich marzeń.


@Roszp: znam taką pewną partię w Polsce których wyborcy a nawet sami posłowie tej partii mają podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)