Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jeden z łatwiejszych do odgadnięcia zapachów. Poznajcie B4. #perfumywciemno
Dotarliśmy właśnie do półmetku zabawy. 10 zapachów już za nami i dokładnie tyle samo jeszcze do odkrycia ;)

@maiakicklighter
Opis: Nuty - limonka, mięta, potem cytryna i dziwny chemiczny drydown. Podobne do niczego, w pierwszej sekundzie mohito ale za chwile wjezdza plyn do podlog na pelnej xD.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: nisza/płyn do mycia w dekancie
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: lata 2010

@plastkik
Opis: Otwarcie alkoholowe, cytrus kwaśny, dodatek miety/limonki (takiej potężnie tandetnej), skojarzenie z żołądkową miętową albo płynem do spryskiwaczy mohito, nie czułem nigdy takiego czegoś w perfumach, jakiś płyn do mycia? Odświeżacz do kibla raczej nie, ostre, kręci w nosie, na swój sposób świeży zapach, potem czuć jakiś kwiatek, który polepsza sytuację, ale cały czas czuć 'limonkę' drażniącą nos. Odświeżacz powietrza, ale nie dworzec, tylko ambipur premium.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 1980+

@walk_man
Opis: Nuty: cytryna, zioła, jałowiec, mydło.
Co to za zapach? D&G Light blue intense?
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): ex aequo 6 na 7 (1,5 zł/ml)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7 (5/10 mocne, agresywnie cytrynowe mydełko, nie mój klimat)
Dekada premiery zapachu: 1991-2000

@eliksir_z_mango
Opis: Pachnie jak tanie mydło albo świeżo wyczyszczony kibelek. Unisex. Piżmo i nuty cytrusowe dominują + konwalia. Momentami jak kostka toaletowa… Jak dla mnie osobiście więcej niż 20 zł bym nie dała, ale stawiam, że to nisza i to jeszcze ze stajni MFK… przepraszam fanów, ale nie rozumiem fenomenu :P .
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@Sosabowski
Opis: Zapach w stylu Maistreamu jak Aqua Allegoria Herba Fresca. Może to być też coś silniejszego czego nie udało mi się nigdy zdobyć jak Wulong Cha. Piękny w otwarciu bardzo miętowy wręcz nawiązujący do H&G Eua Radieuse. Bardzo przyjemna kompozycja. Zdecydowanie unisex na bardzo ciepłe dni. Jest miętowo, cytrusowo i herbacianie. Jest nowocześnie 2015 r lub później. Nuty: mięta, bergamotka, cytryna, herbata, konwalia.
Co to za zapach? (brak typu)*
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2015+

@testowy_test
Opis: To prawdopodobnie Acqva Di Sale. Pachnie jak pasta do zębów, sporo eukaliptusa i mięty.
Co to za zapach? Acqva Di Sale
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@AlbertoMohitas
Opis: Typowy letniaczek, wybrzmiewa bardzo ładną, naturalną cytryną i miętą, jednak nie jest typowo męski jak wiele takich zapachów, wybrzmiewa uniseksowo. Dzięki naturalnie pachnącej cytrynie zapach nie kojarzy się z kostką toaletową, co jest niestety problemem wielu perfum z wyraźną nutą cytrusów. Myślę, że w składzie znalazłbym też mech dębowy, który nadaje perfumom odrobinę klasycznego sznytu, jednak jest on schowany pod cytrynowo-miętowym miksem i jedynie wspiera kompozycję. Pozytywnym zaskoczeniem okazały się parametry kompozycji, która mimo letniego charakteru bardzo dobrze trzyma się skóry. Chętnie dowiem się co to za perfumy, bo może być to dobra letnia propozycja.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7 (ok. 450 zł)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7 (7/10)
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@KjatanSveisson
Opis: Uderzyła mnie w otwarciu chyba mięta, bardzo swiezy mi się wydaję. Cytryna, czuję też rośline która nadaje temu wszystkiemu kierunku to będzie jakiś kwiat Cyklamen? Szałwia? Werbena? Cytron? Stawiałbym na Mainstream w kategorii coś bardzo na lato. Stawiam na niską półkę cenową. Zupełnie nie dla mnie, 5/10.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7 (5/10)
Dekada premiery zapachu: 2000-2010

@Szymek7257
Opis: Wetyweria i jakiś cytrus, wydaje mi się że może to być Guerlain L’eau Boisee; albo jakiś Artisan.
Co to za zapach? Guerlain L’eau Boisee; albo jakiś Artisan
Mainstream/nisza: designer
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Slejpnir
Opis: Nuty: mięta, cytrusy.
Co to za zapach? Herba Fresca ewentualnie BR 78 Vintage Green?
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): ex aequo 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 1990-2000

@Jad-Kielbasiany
Opis: Swieżak. Uniseks. Nuty cytrusowe (cytryna, limonka) i zielone. Przyjemny jakościowo. Może coś z Guerlain Aqua Allegoria? Cenowo myślę, że ok 2,5 za ml. Mam wrażenie, że kiedyś coś podobnego wąchałem ale nie ma szans, żebym sobie przypomniał.
Co to za zapach? Guerlain Herba Fresca albo jakiś z Hermesowych ogródków
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@czasem_ruda
Opis: Guerlain AA Herba Fresca ;) Mainstream, unisex, 1999 :D
Co to za zapach? Guerlain AA Herba Fresca
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7 (zakładam cenę "normalną", nie obecną)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7 (ale tylko dlatego, że jako jedynego go noszę ;))
Dekada premiery zapachu: 1990-2000 (1999)

@Pekiel
Opis: Kojarzy mi się z kąpielą, mięta herbaciana, mydliny, ogórek?
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 1991-2000
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – B4


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: ok. 300 zł / 125 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,6/10 parfumo, 4,09/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: 1991-2000 (1999)
Nuty: Cytryna, koniczyna / mięta, zielona herbata / konwalia, cyklamen.

Kolejny zapach, który udało się odgadnąć :) Gratulacje dla nosów @Slejpnir, @Jad-Kielbasiany, @czasem_ruda oraz dla @Sosabowski który dobrze typował, ale ostatecznie nie był pewien swoich przypuszczeń.

#perfumy
  • 4