Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wykopowicze, pytanie do doświadczonych z #pracbaza. Otóż, mam rok expa jako junior na stanowisku Z w korpo K. Wczesniej pracowalem na stanowisku X w pracy Y, praca to bylo typowe biurowe klepanie, na umowie zlecenie, taka zwykla gowno praca. Z roznych powodow chce zmienic aktualne prace, na jakas lepsza, na podobnym stanowisku. W zwiazku z tym pora wysylac CV. Ale mam tylko rok expa na stanowisku podobnym do tych na ktore bym aplikowal i 2 lata byle jakiej pracy. I tutaj pytanie, jak weryfikowane jest doswiadczenie/stanowisko pracownika na umowie zlecenie? Chcialbym podkrecic troche to co robilem w pierwszej gowno pracy tj. firma Y, moze zmienic nazwe stanowiska, dorzucic troche obowiazkow i osiagniec, zeby wyszlo tak ze mam troche wiecej expa na stanowisku na ktorym jestem i ze juz dwa-trzy lata pracuje w technologii X a nie tylko roczek. Na umowie o prace trzeba dac swiadectwo pracy, ze zlecenia nie przekazywalem nic. Jak wielkie jest ryzyko ze moge wpasc i miec #!$%@?? Jak generalnie weryfikuje sie zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia? Czy zmiana nazwy stanowiska w CV moze byc problemem? Firma zostalaby taka sama, wiec to nie jest tak ze klamalbym o miejscu zatrudnienia, tylko po prostu bym pozmyslal ze w gowno pracy robilem tez sporo rzeczy z pracy aktualnej i zmienil nazwe stanowiska. Dodam ze mimo ze faktycznie bylem na jednym stanowisku w gowno prac, faktycznie robilem sporo rzeczy za innych, o takie uroki biurowego januszexu. Z gory dzieki, z anonima bo wiadomo troche sie cykam.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635ab83fef1204b9ecd9f326
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: nie radzę, wiele pracodawców w screeningu weryfikuje umowy, nazwy stanowisk albo nawet dzwoni do byłych pracodawców. Rekrutowalam do swojego zespołu i tych kombinatorów idzie wyczuć, bo się plączą w zeznaniach.
Nie strugaj wariata, tylko przygotuj uczciwe cv, jak ci brakuje doświadczenia to zrób sobie kilka kursów online, jest sporo darmowych lub niedrogich. Upewnij się, że cv masz ładne, jest tona poradników online na ten temat. Zainwestuj w ładny szablon jeśli
@Dziki_czoug: nie dasz zgody na screening to cie mogą nie zatrudnić. To znana praktyka w dużych korporacjach, takie są moje doświadczenia więc taka i rada choć nie wiem gdzie kolega chce startować.
W mojej opinii nie ma sensu kombinować i się stresować, że potem się mleko rozleje.