Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się ile wrzucić w tym roku na WOŚP i nie mogę się zdecydować, więc poproszę o pomoc - ilość plusów tego wpisu = ilość złotówek danych ode mnie na WOŚP jutro

#wosp
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

znam kilka s--------n społecznych, które rok w rok chodzą z puszkam tylko po to, żeby sobie 80% kasy z-----ć (nie przasadzam!)


@lippaa: dlaczego ich w takim razie nie zgłaszasz do sztabu i/lub organom ścigania?

i tak robi naprawdę bardzo dużo osób


Przez parę lat miałem do czynienia z łącznie ~400 wolontariuszami, na kradzieży została złapana dokładnie jedna menda. Została złapana właśnie dzięki społecznej kontroli. Co ciekawe, podczas jednego z finałów
  • Odpowiedz
@lippaa: rozumiem niechęć do pójścia na policję bez dowodów, ale w zupełności wystarczy telefon do szefa sztabu, że ten i ten w zeszłym roku chwalił się, że wyciągnął kasę i wypadałoby na niego uważać. Cała ta zabawa opiera się na zaufaniu i społecznej kontroli, dotyczy to zarówno fundacji, sztabów jak i samych zbierających - trzeba grzebać w finansach WOŚP (byle merytorycznie...), trzeba patrzeć na ręce lokalnych organizatorów i tak samo
  • Odpowiedz