Wpis z mikrobloga

Czemu Polacy wzywają do prostej kolizji policję ?

Sytuacja z rana, auto zatrzymało się przed przejściami żeby przepuścić pieszego, ten przeszedł auto już ruszało i inny pieszy zaczął wchodzić więc kierowca wyhamował. Kierowca za nim, zagapil się i wladowal się w pierwszy samochód. Wysiedli, sprawca od razu przyznał się do winy a poszkodowany kierowca do niego że i tak musi wezwać policję. Auto to jakas Meriva więc raczej to nie było firmowe auto. Po co policja i płacić ekstra 1500zl jak można było załatwić sprawę szybko i prosto. Porobić zdjęcia ze zdarzenia wymienic się numerami, bo mało kierowców wozi ze sobą oświadczenie sprawcy kolizji i było by po problemie. Sam tak załatwiałem sprawę gdy gościu się we mnie wbił. Przecież ten sprawca teraz jak będzie poszkodowanym źródło dokładnie to samo co ten typ jemu. Nie rozumiem logiki kierowców. Dzisiaj ty jesteś poszkodowanym jutro możesz być sprawca. #mandat #motoryzacja #kiciochpyta #pytanie #wypadek
  • 67
@Kotouak ale żeby spisać oświadczenie to poszkodowany musi się zgodzić...

Byłem poszkodowanym i zrobiłem zdjęcia obu aut, rejestracji, miejsca zdarzenia, z gościem umówiłem się na popołudnie spisałem oświadczenie i po sprawie. Jakby mi podał zły numer telefonu lub się migał to bym poszedł na policję. Przecież przy uderzeniu w tył pojazdu to wiadomo kto jest winien.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@arkadi2020: byłem poszkodowanym w takiej sytuacji, I nawet nie rozwiązywaliśmy tego przez OC. Sprawca podpisał mi oświadczenie, dopisaliśmy że (sprawca) zobowiązuje się do zlikwidowania szkody, zabrali samochód lawetą i w mniej niż 2 tygodnie miałem gotowy samochód. I nie trzeba było użerać się z ubezpieczalnią, I panami policjantami. Totalnie nie czaje ludzi którzy wzywają policję gdy strona przyznaje się do winy, poza autami w leasingu gdzie to chyba jest konieczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arkadi2020: przedmówcy wyczerpali temat. Możliwy jednak jest też kontekst polityczny. Wiele osób wciąż nie jest świadomych o wysokości kar w nowym taryfikatorze wprowadzonym przez rząd. Wiele osób całkowicie bezkrytycznych wobec swojej ulubionej partii. Taki bodziec może wywołać u nich impuls do refleksji.
Wiele osób wciąż nie jest świadomych o wysokości kar w nowym taryfikatorze wprowadzonym przez rząd.


@qandaornot: Ofiara kolizji tego nie odczuje, z tresci wyraznie wynika, ze to ofiara wezwala policje. Dla poszkodowanego to same plusy.