Wpis z mikrobloga

Próbuję się dowiedzieć czym różnią się od siebie kolejne generacje Apple Watch i już mnie ch... strzela. Każdy na YT skupia się na jakichś głupotach, typu ekran większy o 3,14% lub o szybszy o 21,37% procesor, zamiast powiedzieć "ten ma AoD, ten ma natlenienie krwi, a ten XYZ").
Mam AW3 i myślę o zmianie na coś z większym ekranem i zastanawiam się co zmieniło się w 5 względem 3/4 (wiadomo, always on display), co doszło w 6, a co w 7?

A drugie pytanie - jaką aplikację polecacie, która jest zarówno na Apple Watch, jak i na iPhone i można ustawić sobie jakąś trasę przełajową rowerem po lesie i będzie pokazywała wskazówki na zegarku (konfigurowalne - np.jako strzałki albo jako mini mapkę).
#applewatch #iphone #apple #rower
  • 10
zastanawiam się co zmieniło się w 5 względem 3/4 (wiadomo, always on display), co doszło w 6, a co w 7?


@PepeXD: https://www.apple.com/pl/watch/compare/ i kliknij porównaj wszystkie

typu ekran większy o 3,14% lub o szybszy o 21,37% procesor


tak w zasadzie, to to są ostatnio największe zmiany w tych zegarkach. w 7 masz ekran z mniejszymi ramkami, w 8 nowy procek, crash detection i termometr, który na razie jest wykorzystywany szerzej
https://www.apple.com/pl/watch/compare/ i kliknij porównaj wszystkie


@Nie_znany: własnie tam jest tylko spis bez porównania, trzeba samemu analizować długi spis.

Widzę różnice miedzy starym a nowszymi modelami:
- Optyczny czujnik tętna <-> Czujnik natlenienia krwi; czujnik pracy serca wykorzystujący impulsy elektryczne i optyczny czujnik tętna trzeciej generacji

- Powiadomienia o zbyt niskim lub wysokim tętnie i arytmii <-> Powiadomienia o zbyt niskim lub wysokim tętnie i arytmii oraz apka EKG

- Alarmowe SOS
@NieGramNaPianinie: używanie zegarka bez aod to jest jakiś masochizm, tak nienaturalnie i dziwnie używa się zegarka który musisz podnosić żeby zobaczyć godzinę ze to szok jakoś brakuje tej możliwości zerknięcia na godzinę bez ruszania ręka w każdej pozycji kto używał ten i ten wie ze to gamechanger totalny. Wiec polecam kupić używany AW 7 za 1300-1500 zł w idealnym jak nowym stanie i tyle.