Wpis z mikrobloga

Czy spawaczowi można w programowanie?
Pracuje jako spawacz, nie mam pojęcia o programowaniu. Zarabiam dobrze ale pracuje fizycznie i jestem coraz starszy, lżej nie będzie. Zapisałem się na kurs #programowanie i se spróbuje bo nawet nie wiem o co w tym chodzi. Kurs zaczyna się w styczniu i w sumie nawet nie wiem co to za kurs. Jak ktoś jest ciekawy to niech zostawi plusa lub komentarz to napisze jak bardzo mnie to przerosło i w którym momencie zdam sobie sprawę ze to nie dla mnie i straciłem pinionszki #spawanie
  • 22
@posepny1: Nie ma w spawaniu granicy jako takiej znam ludzi przed emerytura co jeszcze spawaja chociaż już prawie nie widzą co spawaja. Mam 37 lat i nadal lubię spawać TIGem, ale przestaje mnie to już pasjonować, kiedyś potrafiłem wrócić po dniu spawania w pracy umyć się i ogladac na youtube jak inni spawaja bo chciałem być najlepszy ale ten zapał zginął.
@WielkiNos: Dziadek to elektroda pewnie spawał albo/i gazowo. Znam takiego dziadka ze stoczni co elektroda spawał takie koronkowe spoiny ze ja wtedy przy nim TIGem to robiłem babole. Spawanie fajne, pieniądze fajne ale zmęczony jestem. Wypaliłem się chyba
@tylkoocosspytam: rutyna po prostu. Pytam bo duzo osob znam co do emerytury spawaja, ba nawet juz na emeryturze sobie dorabiali ale wiadomo wzrok juz nie ten. Pewnie obczajales temat ale mysle ze jak jestes dobry w tym to na spawalnika warto moze sie ksztalcic. Robota niezla a pieniadze tez nieglupie jak jestes obrotny (za granica szczegolnie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoocosspytam: jakby coś z zawodów informatycznych nie tylko programowanie istnieje, są jeszcze jakieś strony (w co bawi się trochę mój znajomy), są też jacyś testerzy oprogramowania. Ja niestety szybko się zniechęcam, a też tkwię w maraźmie jesli chodzi o pracę.
pracuje fizycznie i jestem coraz starszy, lżej nie będzie


@tylkoocosspytam: ile masz lat, że już nie dasz rady pracować fizycznie? I dlaczego myślisz, że w programowaniu wiek nie jest utrudnieniem? W programowaniu potrzebny jest bystry umysł, nie znam wielu starszych (wiekowo) programistów, a tych co znam siedzą w starych technologiach w utrzymywaniu starych aplikacji. W pewnym wieku programista idzie w architekturę, management, biznes, albo w inną branżę, nie ma na to
@posepny1: Zobaczę co z tym programowaniem, czuje ze to nie dla mnie ale czuć a sprawdzic i wiedzieć na pewno to coś innego. Jak nie pyknie programowanie to chyba te studia ogarnę, obecnie jestem w NL, ale muszę myslec o przyszłości żeby mieć lżej nawet przy mniejszych zarobkach.
@tylkoocosspytam: widzę że już odpisałeś na pytanie o wiek, ale mój wywód zacząłem pisać wcześniej :)
No nic, próbuj, może to być ciekawy eksperyment, chociaż prawdę mówiąc, ja bym nie zatrudnił 37-letniego programisty bez żadnego doświadczenia.
Dziadek to elektroda pewnie spawał albo/i gazowo. Znam takiego dziadka ze stoczni co elektroda spawał takie koronkowe spoiny ze ja wtedy przy nim TIGem to robiłem babole. Spawanie fajne, pieniądze fajne ale zmęczony jestem. Wypaliłem się chyba


@tylkoocosspytam elektrodą otuloną xd Fajne rzeczy robi. Uspawał nam np. karuzelę, huśtawkę, trzepak, niedawno stojak do sztangi dla niebieskiego. Fajna, twórcza robota.
Kurs zaczyna się w styczniu i w sumie nawet nie wiem co to za kurs


@tylkoocosspytam: xD

Bootcampów czy innych kursów programowania jest mnóstwo. I zwykle nic nie mają do zaoferowania. Obawiam się, że wydałeś tylko niepotrzebnie pieniądze.

Materiałów do nauki programowania w Internecie jest bardzo dużo. Owszem, często z jakością bywa różnie, ale bez większych problemów znajdziesz coś konkretnego. A jak nie, to na pewno ktoś na tagu Ci pomoże.
@tylkoocosspytam: To jeszcze nie tak żle, widziałem 5-cio cyfrowe kwoty za 3 miesiące. Ale nadal uważam, że to kasa wywalona w błoto.

Przede wszystkich, zastanów się czym dokładnie chcesz się zajmować. Programowanie to bardzo szeroka działka, od embedded, przez webdevelopment, aplikacje mobilne aż po cloud. Ja, gdybym miał teraz wchodzić na rynek jako junior, to pewnie celowałbym w AI/ML, ale to tylko dlatego że od zawsze bardzo lubiłem matematykę. Poczytaj, pobaw