Wpis z mikrobloga

Mirasy o co chodzi z tymi ogłoszeniami na #facebook gdzie jakieś laski szukają pracowników "do pracy domowej". Pełno randomów (zawsze kobiety) pisze "priv" i potem odpowiedź autora ogłoszenia "wysłałam wiadomość prywatną". I przy każdym takim ogłoszeniu wygląda to identycznie.

To jest jakaś ściema w/g mnie ale chciałem się przekonać - może ktoś coś wie o tych ogłoszeniach więcej.
Parę razy próbowałem się dowiedzieć od tych, co pisali komentarze "priv" jak i od autorek ogłoszeń o co chodzi z pracą i albo nie dostawałem odpowiedzi albo "niestety praca ta skierowana jest tylko do kobiet". Jak ja napiszę jakiś komentarz z zapytaniem pod takim ogłoszeniem (próbowałem już z 5 razy) to zaraz znika ().

Ciekawe, że ci autorzy (a raczej autorki?) tych ogłoszeń to zawsze jakieś różne kobiety ok 40-stki, wszystkie ich profile FB wyglądają identycznie (zwykłe zdjęcie profilowe, nic poza ogłoszeniem nie ma "na ścianie" - tak jakby profil został założony stricte tylko po to, by wystawić to ogłoszenie.

To jakieś nagabywanie? Oszustwo na piramidę finansową czy coś w ten deseń czy to taka moda dzisiaj na szukanie kogokolwiek do pracy. Niektóre z tych ogłoszeń mają info o zarobkach nawet 2000 TYGODNIOWO więc chętnych pewnie nie brakuje - oczywiście dziwnym trafem widać komentarze "priv" tylko od kobiet ( ͡ ͜ʖ ͡)

#pytanie #praca #szukampracy
  • 1