Wpis z mikrobloga

Przestrzegam przed sprzedażą OLX z ich przesyłkami, bo to proszenie się o wał. Ja już dostałem nauczkę i tylko czekać (ale pewnie już są takie przypadki), aż to będzie standardem.

Czyniąc długą historię, krótką... sprzedawałem czytnik paperwhite 3, albo 4 ze skórzanym etui. Kupiec poprosił o dodanie przesyłki OLX i uzgodniliśmy cenę 280 zł, a sam czytnik miał być w stanie idealnym. Wpłacił, ja wysłałem, a on go odebrał i trochę spanikował, bo coś mi się musiało pomieszać i chyba nie był do końca wykasowany, tzn. była blokada rodzicielska, ale to nie problem, wystarczy wpisać kod i wymazać to. Jednak on spanikował i zgłosił problem do OLX. Ja oczywiście dostałem zgłoszenie od OLX, że jest problem i go wyjaśniają, oraz wstrzymana zostaje wypłata pieniędzy. Po pierwszym kontakcie przesłałem kupującemu instrukcje i wszystko poszło, a kupujący odpisał do OLX, że już OK i problem z zakupem został rozwiązany. Co zrobił OLX? Zrobił najlepszą możliwą rzecz, po zbadaniu zgłoszenia nie wypłacą mi kasy i zostanie ona zwrócona kupującemu. To wszystko. Nic nie było o jakimś zwrocie przedmiotu, co zrobić dalej, nic. Sprzedajesz i nie masz żadnych praw.

Całe szczęście odezwał się kupujący, który także się zdziwił, bo napisał o wycofanie tego zgłoszenia i bez problemu przesłał mi blikiem umówioną kwotę. Nawet zyskał za przesyłkę parę złotych.
Sytuacja jednak nie byłaby taka klarowna, gdyby po drugiej stronie był ktoś nieuczciwy, ale całe szczęście w Polsce takich mamy bardzo niewiele ;)

Mnie wyleczyli z ich przesyłek, lepiej sprzedawać tylko lokalnie.

#olx #oszukujo #afera #polska
p.....r - Przestrzegam przed sprzedażą OLX z ich przesyłkami, bo to proszenie się o w...

źródło: comment_1666620566I1LboHmcdvM2BVok9vRcyN.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: Tak Miras, nie mam czasu juz pisac tego po raz 100. OLX HA TFU #!$%@?, jaki macie mandat by przeprowadzac jakies procesy kapturowe i trzymac kase sprzedajacego jako zakladnika? Jakie prawo RP wam na to pozwala? Kolege #!$%@? tez przez tego OLX i przy ich "pomocy". Siedzi jakis smieszny ziomek na zdalnej i sobie rosci prawo do decydowania kto ma racje. Kim on jest? Sedzia w spoczynku, adwokatem i
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: w osobnej wiadomosci bo mirki nie lubia czytac. Na dole link do mirasa co stracil kase jak ty ale juz kupujacy znikl jak kamfora. Co bys zrobil jakby gosc pokazal zdjecie polnego kamienia w twojej paczce? Wiedzialbys ze chce cie #!$%@? jak Rocco w odbut i bys nie mogl nic z tym zrobic. OLX powie no... w dupie mamy kto wyslal kamien czy na sortowni ktos podmienil, kupujacy nie
  • Odpowiedz
Co bys zrobil jakby gosc pokazal zdjecie polnego kamienia w twojej paczce?


@marsjanin2012: To już taki level hard. Mój kupujący zastrzegł tylko niezgodność z uwagi na aktywny kod kontroli rodzicielskiej, który idzie bez problemu usunąć i Amazon ma to w pomocy. Mnie otrzeźwiło i tyle dobrze, że w tak niewielkiej kwocie, a do tego z pozytywnym zakończeniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@podatnik_fundator: olx to tak jakich mało. Kiedyś bez ostrzeżenia, zablokowali mi długoletnie konto, za rzekome złamanie regulaminu. Gdy prosiłem o podanie punktu, który łamie, to nikt się po prostu nie odezwał. Po ponagkenou dostałem info tylko, że #!$%@? mi w dupe nic się nie da zrobić.
  • Odpowiedz
Kiedyś bez ostrzeżenia, zablokowali mi długoletnie konto, za rzekome złamanie regulaminu.


@Nefju: Mam tam konto od maja 2011 i niejedną sprzedaż, więc trochę to dziwne, że nawet nie próbowano rozwiązać problemu.
  • Odpowiedz