Wpis z mikrobloga

apropo szojgu straszącego brudna bombą. dobry tekst Marcina Strzyżewskiego:

https://youtu.be/SdwsYoyK6ns?t=1340

"...straszy, że szykuje się ukraińska prowokacja..."


"strona rosyjska doskonale rozumie jak to działa. jeśli taki szojgu dzwoni [...] i straszy [...]

jest to dla strony rosyjskiej oczywiste, że komentatorzy tacy jak ja albo tacy duzi i poważni będą

opowiadać światu, że rosjanie szykują wszystkich do użycia broni jądrowej przez siebie [...]

i na całym świecie rosnie panika, że rosja użyje broni jądrowej i ludzie zaczynają naciskać na swoje

rządy, żeby nie dążyły do eskalacji [...]

potem się pojawiają tacy różni elonowe muskowie którzy straszą, że o boże o boże wojna jądrowa jest

o jeden krok - może sie zastanówmy co robimy.

i w czasie gdy my się zastanawiamy co robimy, rosja zyskuje tydzien dwa trzy, żeby robić jak nadłużej

swoje świństwa a władimir putin żyje jeszcze te dwa trzy tygodnie zamiast kończyć tam gdzie powinien.

nie dajmy się robić na takie tanie prowokacje, tak bym państwa poprosił."


#ukraina
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Malpigaj: Zdecydowanie! Pamiętam że nie mogłem się przyzwyczaić do jego dykcji, ale dałem mu szanse bo merytorycznie najwyższa półka, teraz bardziej czekam na jego materialy niż Zychowicz & Band ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji wielkie big up dla okuratnej @Andromeda_YT jakby jeszcze lektor wjechał to byłoby debesta przeciętnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)