Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co by się stało, jakoby ktoś odciął wszystkie podmorskie kable wokół Europy? Internet by działał?
Bo z tego co pamiętam, jak uczyli w tech inf. (życie potoczyło się inaczej i z IT to jedynie mam smartfon xD) to Europa idzie kablem do Szwecji i stamtąd do USA

Wykop by działał i sieci komórkowe w Polsce? Czy to wymaga połączenia ze światem

#pytanie #it #informatyka #itsecurity #bezpieczenstwo #pytaniedoeksperta #internet #siecikomputerowe
  • 10
@wez_idz_sobie: Na fb przejrzał byś profil ciotki, ale już kuzyna ze stanow pewnie nie prędko, poza tym są jeszcze połączenia do Azji, a dalej do stanow. Poza tym stany to nie centrum internetu, wiec w wielu usługach nawet nie odczuł byś zmiany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: przecież sam napisałeś że część internetu by działała więc tak, internet jako medium byłby funkcjonalny. Nie wiem czemu uważasz że trzeba zaznaczyć że po odcięciu połączeń poza Europą nie byłoby dostępu do usług poza Europą. To logiczne i nie o to OP pytał. Pyta czy działałby lokalny internet, wykop, telkom. Tak, działałby, skoro wykop to Cloudflare a przecież to nie działa tak że jak jedno datacenter się wysypie to cały
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: CDN to dalej sieć rozproszona, i raczej żaden polski portal nie używa konfiguracji w której jest zależny od dostawcy w stanach. Prędzej jakieś usługi Google, chociaż tutaj też wątpię, no ale nie o to było pytanie. Działałby internet? Tak, mógłbyś sprawdzić wykop i wysłać maila. Czy by doszedł to już inna para kaloszy.
Z resztą jak znam życie ja nie wiem jak działają, ty wiesz ale nie powiesz. Szkoda czasu