Wpis z mikrobloga


@slimaqq:
A żeby nie być tylko złośliwym.. Jeśli masz kogoś kto ci sprawdzi gitarę używana przed zakupem to używki to fajna opcja. A tak to polecam nowe Squiery (serie bullet tylko bym odradzał) no i piec z głośnikiem o rozmiarze min. 10” dla dobrego dźwięku.
Nie wiem jaki rodzaj muzyki będzie grany. To zakup na prezent. Mogę prosić i doradzenie jakiegoś zestawu do 1500 za nowy? Czy coś się kupi do tej kwoty?
@slimaqq: do 1.5 to nie wiem czy sie zmieścisz, jeśli na prezent to jednak wypada kupić wzmiacniacz zamiast interface'u. Jakbym dzisiaj zaczynał grać na gitarze to bym brał ibaneza z nowej serii AZES (koszt około 1200) + wzmacniacz - tutaj nie doradze bo nie wiem co jest dobre w tej kwocie.
Do tego kabel za 40 złotych, kostki za dyche i mozna grać
@slimaqq: A bardziej oszczędnie to przez niektórych uważany za kontrowersyjny - Harley Benton za 7 stów od pana z " Gitaresko " na OLX + jakis orange crush 35rt
A bardziej oszczędnie to przez niektórych uważany za kontrowersyjny - Harley Benton za 7 stów od pana z " Gitaresko " na OLX + jakis orange crush 35rt


@ActiZ: albo bezpośrednio z thomanna bo od 200 euro jest darmowa do Polski. ;)

@slimaqq popatrz tutaj i poszukaj https://www.thomann.de/pl/harley_benton_gitary_elektryczne.html?oa=pra&gk=GIEG&cme=false&manufacturer%5B%5D=Harley%20Benton&bn=Harley%20Benton&filter=true tyle, że jeśli to na prezent to najlepiej będzie jak coś osobie która ma ten prezent otrzymać wpadnie w oko.
@bb-8: tak, ale popraw mnie jeśli się myle - Bentony to loteria, a ten Pan z OLX po prostu skupuje pełno bentonów i je ustawia na tyle ile się da, a te słabe odsyła ( tak przynajmniej słyszalem )
@ActiZ: tak, ale z tego co wiem (wywiad Ksantypa z panem Sławomirem) to trafiają się tez takie bentony które nie wymagają regulacji. No i w thomannie ma większy wybór + nie płaci prowizji pośrednikowi.
@ActiZ: @slimaqq: zgadzam się co do bentonow. Efekt skali producenta dziala na korzyść użytkownika końcowego. Dodatkowo Gitaresko robi dobrą robotę z odsiewem gorszych egzemplarzy. Mozna sie z nim zadzwonić i poprosić o dodatkowy setup.

Rzuc okiem na harleye z serii ST62 lub pokrewne, najlepiej z przetwornikami HSS. Bardzo przyjemne wiosła. CST-24, TE-52, SC-450 tez oblecą, ale HSS daje fajna uniwersalnosc i mozna go latwo upgradowac.

Co do wzmacniacza, początkującym polecam