Wpis z mikrobloga

Dlaczego kobiety właściwie w każdym przedziale wiekowym a szczególnie te 18-30 bo akurat z nimi mam najwięcej styczności nie budują żadnych oszczędności? Bez względu na to ile zarabiają zazwyczaj wszystko roztrwonią, gdyby trafił im się większy przypadkowy wydatek lub choroba to muszą szukać pomocy u rodziny. Wolą zdecydowanie pojechać na wakacje aniżeli zbudować chociażby minimalną poduszkę bezpieczeństwa. Macie podobne wnioski?
#tinder
  • 60
@Kiedys_Mialem_Fejm: mysle ze to jest wlasnie to o czym op pisze, a nie sytuacja kiedy ktos zarabia tyle ze ledwo co mu starcza do 10 i nie ma z czego odlozyc. Niestety mix typowej wschodniej mentalnosci z wszechobecnym pokazywaniem wszystkiego w social mediach sprawia, ze znakomita czesc osob o troche lepszych zarobkach zyje grubo ponad stan. Ja znam mnostwo ludzi ktorzy pracuja na jakichs srednich stanowiskach w korpo, nie maja majatkow
@marcin-kolecki: różowa 30 lat here, każdego miesiąca odkładam jakąś konkretną część wypłaty, akurat od zawsze byłam oszczędną osobą, właściwie jedyne, na czym nie oszczędzam to dobrej jakości jedzenie i książki (ale to tania rozrywka), plus jak już jadę na wakacje,to nie liczę pieniędzy. Ale tak na co dzień wydaję naprawdę bardzo mało, i zawsze baaardzo długo rozważam jakiś poważny zakup.

Inna sprawa, że dopiero około rok temu zaczęłam zarabiać jakieś porządniejsze
@marcin-kolecki: zgodze sie, ze na pewno kobiety maja wieksza tendencje do #!$%@? hajsu. prawda jest brutalna i rozwiazanie bardzo proste. nawet bardzo przecietna kobieta nie ma najmniejszego problemu z tym, zeby znalezc sobie faceta z mieszkaniem. facet wie, ze jesli nie zapracuje sobie i nie oszczedzi, to nikt sie nim nie przejmie. przecietna kobieta (i mowie tutaj o laskach 5/10) jesli nie chce, to nie bedzie dluzej sama niz miesiac-dwa. najlepsze
@niebadzogrem:

Zarabiam 3000zł teraz idziemy na wynajem więc 2000zł pójdzie. Zostanie mi realnie 500zł.


Skoro teraz idziesz na wynajem i zostanie tylko 500zł, to jakim cudem wcześniej mieszkając ze starymi i gdybyś teoretycznie dziadował miałbyś tylko 50k po 8 latach? Skoro teraz idzie 2k na wynajem to wcześniej mogłeś zaoszczędzić 2.5k. Po 8 latach byłoby to więc 240k.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LemurChmur: Bo więcej kupowałem i wydawałem.
Stare auto plus remont prawie 30k, lustrzanka 3.5k, quest 2 1.6k komp 3k, PS4 1k, wyjazdu tu i tam z 15k
Wcześniej mniej zarabiałem bo zaczynałem za 1600
Stopniowo rosło ale gdzie się podziało te 100/150k to nie wiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcin-kolecki: mam 31 lat, jestem w szczęśliwym związku. Grosza od swojego faceta nie wzięłam, wszystko dzielimy na pół plus jak ja zapraszam na randkę to ja place (on daje ewentualnie tipa jeśli serwis był super), mam spore oszczędności i jestem absolutnie niezależna finansowo, nigdy nie zaglądałam mu do portfela, wiem ile zarabia bo mi sam powiedział. Lol. Da się.