Wpis z mikrobloga

#psy #bieganie
Hej jest tu ktoś chetny doradzić nad jakimi rasami psów warto się zastanowić przy sporej aktywności biegowej? (70km tygodniowo)
Mam też dwójkę dzieciaków wiec psisko nie może być zbyt dominujące. Ostatnie prawie 2 dekady biegałem z trudna podobno rasą rodejzanem (a serio był to naj ardziej przytulasny psiak świata)
Huski wstepnie odpada bo żle znosi upaly a jeżdzę rok w rok na miesiac na balkany na wakacje.
Biegał ktos z dalamyyńczykiem, wilczakiem czechoslowackim, owczarkiem szwajcarskim?
Owczarek Niemiecki raczej odpada, wyżly także.
Myslalem tez nad tamaskanem ale cena 3k euro to tyćkę przesada.

@pranko_csv help?
T.....o - #psy #bieganie
Hej jest tu ktoś chetny doradzić nad jakimi rasami psów war...

źródło: comment_1666539151zAG0LgwKTh1GR44Yltedwy.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tonari_Totoro: dalmatyńczyk to też takie wyżłowate. Tylko akurat dalmatyńczyków to bym nie poleciła, bo może miałam pecha i spotykałam same kiepskie osobniki. Kuzynka miała stera irlandzkiego, który był super kompanem do biegów. Wilczaki niby mają te próby biegowe do hodowlanych, ale to ciężkie w życiu i szkoleniu psy. BOSy też często lękliwe i mało stabilne. Ja uważam że takiego naturalnie miło nastawionego do otoczenia i w miarę łatwego psa do życia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jonathanfist: nie polecam jeśli jedyna rozrywka to ma być bieganie, można się bardzo przejechać to raz.
A dwa u bc jest bardzo duże ryzyko (w porównaniu do innych ras) nie akceptacji dzieci w domu. Znam sporo historii o bc które nie musiały zmienić dom przez ich stosunek do dzieci... nie słyszałam nigdy takiej histori o jakimś labku, czy goldenie.
@r__k: a problemowe pieski nie są grupą z która masz często do czynienia jako taką?;)

Ja znam właśnie bardzo dobrze tego jednego stera mojej kuzynki który mieszka na Ursynowie, podczas życia psa urodziła się im dwójka dzieci i serio bezproblemowy pies ¯\_(ツ)_/¯ Tylko tyko ta seterka biegała całe życie z jej mężem (który robi ultra maratony). Znam tak mniej dokładnie dwa waimary, pointera i visle mieszkającą w mieście i też bardzo
@mikaliq: prawda wszystko! Z tymi, ze zazwyczaj spotykam się z problemowymi psami też xD ale faktycznie ostatnio widzę sporo więcej wyżłów x problemami - może też się robią coraz popularniejsze...
I też uważam, że rasa do biegania spoko! Połowa x tych psów, które poznałam, troche sie ogarnęła, jak wlasciciel zaczął z nimi biegać.