Wpis z mikrobloga

ale byly prowadzone dyskusje dzieki ANW


@WschodZachodPolnocPoludnie: dyskusje wykopków i sponsorów S&F
Czy wy naprawdę nie widzicie, że MON zrobił wszystko tylko nie to nad czym debatowali jutubowi specjaliści.
Specjaliści z jutuba mówią ,,A'' MON robi ,,B'' po czym specjaliści dyskutują nad tym ,,B''. I mówią ,,C'' po czym MON nie robi ,,C'' tylko kupuje ,,D'' i znowu ,,specjaliści'' mają rzucony ochłap do przedyskutowania i oceny.
To pokazuje ośrodki decyzyjne i
  • Odpowiedz
Przecież Bartosiak powiedział że nasze wojsko to paździerz. Krótko mówiąc zaorał całe nasze wojsko więc stał się wrogiem numer 1. Dlatego mam dziwny dysonans. Z jednej strony większość nie wierzy władzy (przecież pisiory to nieudacznicy), a z drugiej strony Błaszczak coś powiedział i jest to brane jako świętość. Ten sam Błaszczak błądził jak dziecko we mgle i nie miał żadnego pomysłu na wojsko. Mogę się założyć, że ten cały beton w MONie
  • Odpowiedz
@WschodZachodPolnocPoludnie: tak wzrosła świadomość, że większość bezrozumnie popiera frajerską politykę bycia bankomatem Ukrainy za każdą cenę... Moim zdaniem, żadna świadomość nie wzrosła. Polak musi doświadczyć zderzenia gołej dupy z batem, żeby zrozumieć swoją głupotę. A o obronności tym bardziej zwykły Janusz nie powinien dyskutować, bo na kupowaniu f-35 i abramsów i tak się nie zna.
  • Odpowiedz
Przecież Bartosiak powiedział że nasze wojsko to paździerz. Krótko mówiąc zaorał całe nasze wojsko więc stał się wrogiem numer 1. Dlatego mam dziwny dysonans. Z jednej strony większość nie wierzy władzy (przecież pisiory to nieudacznicy), a z drugiej strony Błaszczak coś powiedział i jest to brane jako świętość. Ten sam Błaszczak błądził jak dziecko we mgle i nie miał żadnego pomysłu na wojsko. Mogę się założyć, że ten cały beton w MONie
  • Odpowiedz
To pokazuje ośrodki decyzyjne i doradcze, którymi nie są #!$%@? jacyś jutuberzy sprzedający książki,


@a320neo: Twoje "ośrodki decyzyjne i doradcze" rzucają hasło "500 HIMARSÓW", bo Himars sławny przez Ukrainę, a 500 się polakowi dobrze kojarzy xD Kaczor opowiada emerytom, że w sumie to nawet 7 dywizji może być, a Kraby bedo miały taką amunicję co to 70 kilometrów strzela (a agencja uzbrojenia jeszcze nic o tym nie wie xD), wczesniej chciał
  • Odpowiedz
: taak, polska armia to paździerz po czym wysyłamy czołgi i artylerię na Ukrainę

według szacunków USA dostarczyło 52% sprzętu a Polska 30% używanego przez SZU


@vZGLSjkzfn: Ja bym to inaczej rozumiał. Już nie chodzi o sam sprzęt, tylko organizację, która przez długi czas kulała i dopiero teraz zaczęto coś z tym robić.
Oczywiście Bart uogólnił wszystko.
A logika wychodków jest taka, że jak ktoś napisał, że Polska niebezpiecznie rozbraja się
  • Odpowiedz
@selflessness: HIMARSY były zamówione dużo wcześniej. MON wystosował zapytanie o rekordową dostawę po tym jak wybuchła wojna. Wiadomo było, że USA tyle nie dostarczy. Zarówno czołgów jak i artylerii rakietowej, dlatego słusznie zdywersyfikowano proces budowy armii w stronę Korei.
Zrobiono to w bardzo korzystny sposób, bo nie kupujemy z półki jak od USA, tylko związujemy się technologicznie z wysoko rozwiniętym państwem, kupujemy te technologię, będziemy to produkować u siebie.
Jeśli nikt
  • Odpowiedz
IMARSY były zamówione dużo wcześniej.


@a320neo: ile tam dwa dywizjony bez integracji z TOPAZem xD?

wystosował zapytanie o rekordową dostawę po tym jak wybuchła wojna.


@a320neo: a skąd liczba 500, dla nośnika broni precyzyjnej?

Zrobiono to w bardzo korzystny sposób


@a320neo: z jednej strony tak, o wiele lepiej niż pierwszy HOMAR, z drugiej mamy w Polsce wszystkie elementy, żeby zrobić to samemu, tylko trzeba decyzji i pieniędzy

Tak chłopie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xaliemorph: geopolityka to szamanizm

@G4SHI: na politologii 10 lat temu wszyscy z tego cisnęli pompę, minęło dziesięć lat, wszyscy dalej cisną, ale za to niektórzy sprzedają książki XDDD
  • Odpowiedz