Wpis z mikrobloga

Rynek wynajmu mieszkań czy pokoi jest tak #!$%@? że to jest nieprawdopodobne. Wyprowadzam się ze stolicy do Radomia bo mam pracę full zdalna. Niższe koszty życia. Zrywam umowe na wynajem pokoju 10m2 za 1400 z opłatami z niezłej lokalizacji ale 5 osób w mieszkaniu i szukam kogoś za moja osobe. Musiałem aż usunąć numer telefonu z ogłoszenia. Po godzinie 20 telefonów, na otodom 70 wiadomości na skrzynce od wczoraj.

#warszawa #nieruchomosci #wynajem
  • 9
@cross7676: Teraz już i tak jest lepiej, bo raczej już po szoku migracyjnym. Jeżeli wojna na Ukrainie nie będzie eskalować to np. 1 na 3 ankietowanych Ukraińców deklarowało ostatnio powrót na Ukrainę do końca roku. Jak wojna (kiedyś) się zakończy to będzie opróżnienie lokali niczym za lockdownów.
@cross7676: Takich głosów jest w sumie najwięcej. Obecnie ceny prawdopodobnie osiągnęły sufit i wszyscy mówią, że są mocno przewartościowane. Kiedyś np. było drogo w stolicy, ale nikt tego nie komentował, że ło panie za co to niby.
@mickpl dokładnie, ludzie wystawiają słabe mieszkania w jakiejś odklejonej cenie. Ja oczywiście to rozumiem wolny rynek, mają wysokie raty kredytów i duży popyt. Były współlokator szukał też mieszkania, jadąc na miejscu okazuje się że 500zl więcej bo ma tyle telefonów ;)