Wpis z mikrobloga

Covidianie (głównie boomerzy) powinni zamknac jadaczki jezeli chodzi o #inflacja
Wasze popieranie restrykcji i zamykania biznesu są główna przyczyna obecnej, chorej sytuacji.

Tak wam piana leciala z pyska jak ludzie byli gonieni przez sluzby, bo ola boga otworzyli silownie albo restauracje
Zniszczyliscie ten kraj w calosci i nawet mi was nie zal..
Covidianami (oprocz ljewaków) byli głównie boomerzy - jak ja ich nie nawidze. Zniszczyli rynek nieruchomosci (1st mieszkanie
za ułamek wartosci od panstwa), rynek #praca (kto byl na rozmowie kwalf. z boomerem ten wie co mowie)

Szkoda mi młodych - m.in. mnie, fatalna sytuacja gospodarcza, chore ceny wynajmu itd., a to wszystko przez boomerstwo
i cwiercmozgów ktorzy bali sie poteznej srandemii
#nieruchomosci
  • 15
popieranie restrykcji i zamykania biznesu są główna przyczyna obecnej, chorej sytuacji


@Tothemoon: Główną przyczyną jest helicopter money. Zamykanie biznesów samo w sobie ma skutek deflacyjny. Zamknięto biznesy, zasypano rynek pustym hajsem nie mającym pokrycia w PKB, a potem gwałtownie zwolniono blokadę - z tego wzięła się inflacja. Gdyby rok wcześniej podniesiono stopy do 3-4% zamiast trzymać kolejny rok promocję hehe 0% to mielibyśmy teraz inflację na poziomie max 5-6%.
@Tothemoon spoko, ja nie wiem jaki był złoty środek bo znam osobiście osoby, którym covid nie był do śmiechu. Z drugiej strony zamykanie gospodarki to była głupota a jeśli jedyny sposób to znowu nie powinni rozdawać kasę bo przez ten czas powinno się żyć z oczednisci ale jak się okazuje nikt w Polsce ich nie ma więc nie mam pojęcia co należało zrobić. Obecna sytuacja również jest patowa. Powinniśmy jak najszybciej zwalczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Gdyby rok wcześniej podniesiono stopy do 3-4% zamiast trzymać kolejny rok promocję hehe 0% to mielibyśmy teraz inflację na poziomie max 5-6%.


@mickpl: przy tej skali dodruku i drożejących surowców to raczej optymistyczne założenie.
@maryjuszpitagoras:
Ja tam wiem, jaki był złoty środek - zadziałać jak Szwecja, czyli przede wszystkim nie panikować. Nawet tamtejszy główny epidemiolog (Anders Tegnell) wypowiadał się, że nie może zarekomendować interwencji zdrowia publicznego, na którego skuteczność brakuje jakichkolwiek dowodów (mowa oczywiście o lokdałnach), a ostatnio coraz częściej pojawiają się artykuły sugerujące, że ta szurnięta Szwecja to jednak mogła mieć rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą, statystyki mówią same
@Tothemoon haha boomerzy. Powojenne pokolenie toksycznych nieporadnych ludzi co jak zamkneli im fabryke gwozdzi w której pracowali 20 lat to nie wiedzieli co mają zrobić xD te cale gadki o tym że trudne czasy tworzą twardych ludzi to można między bajki włożyć. Trudne czasy tworzą toksycznych ludzi ktorzy potem kreują rzeczywistość dla normalnego pokolenia. I wtedy zaczyna się ich pierdzenie o tym że wojna by się przydała bo mlodzież nie ta i